szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Novák Katalin államtitkár nem tartja erkölcsileg aggályosnak, hogy még a rosszabb anyagi helyzetű kisnyugdíjasoktól és a nagycsaládosoktól is pénzt kérjen a Fidesz.

Választás 2018
Diadalmámor és totális összeomlás - ez maradt a 2018-as parlamenti választás után. Magyarország tehát egyrészt olyan, mint volt immár nyolc évig, eközben mégis egészen más lett, mint április 8-án reggel volt. A nagy kérdés most az: hogy jutottunk idáig, és mi jön most. Igyekszünk válaszokat találni.
Friss cikkek a témában

Ezt a HírTV-nek mondta el, hozzátéve, hogy hogy senkit nem érhet szankció azért, ha nem támogatja pénzadománnyal a pártot.

Lehet, hogy valaki száz, kétszáz, ötszáz vagy ezer forintot tud hozzátenni a sajátjából, de úgy érzi, hogy ő maga is kötelezettséget vállalt vagy elköteleződött e mellett az ügy mellett. Természetesen semmilyen negatív következménye nem lehet, ha valaki nem kíván támogatást adni. Ez egy lehetőség azoknak, akik szívesen adnának támogatást – a visszajelzések alapján elég sokan vannak. Én nem érzek ebben sem kényszert, sem erkölcsi dilemmát.

A nyugdíjasok pedig utalnak, amikor a hvg.hu két munkatársa Felcsúton volt, talált olyan idős asszonyt, aki 20 ezer forintot sem sajnál utalni:

A Fidesz kommunikációs igazgatója százezret dob be a közösbe, egy másik államtitkár, Dömötör Csaba pedig megbeszéli a feleségével, mennyit.

* * * Hogyan egészíthető ki az állami nyugdíj?

A majdani állami nyugdíj szinte biztosan nem lesz elég az aktív korban megszokott életszínvonal fenntartására. Egy megtakarítás azonban megfelelő jövedelemkiegészítést biztosíthat. Ráadásul nyugdíj-előtakarékosság választásával 20% állami támogatás is elérhető. A Bankmonitor nyugdíjmegtakarítás-kalkulátora megmutatja, hogy egy adott összegű havi megtakarítás mekkora nyugdíjkiegészítést jelenthet majd.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!