szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az Országos Sajtószolgálatnak kiadott közleményben igyekezett hitelteleníteni a hvg.hu szerda reggeli, a Fidesz párigazgatójának nemrég elkészült soroksári ingatlanáról szóló cikkünket, az érintett, Kubatov Gábor. Megvizsgáltuk pontról pontra a közleményét.

A Fidesz alelnöke láthatóan a „legjobb védekezés a támadás”-stratégiát választotta, aztán lesz, ami lesz. Mondott tehát olyasmit is, amiről szó sem esett eddig.

Cikkünkben egyáltalán nem állítottuk például, hogy a politikus vagyonnyilatkozata nem a valóságnak megfelelő adatokat tartalmazza. Sőt: magunk emeltük ki, hogy az ingatlannak nem is kell szerepelnie a képviselő vagyonnyilatkozatában, hiszen nem az ő, hanem az anyósa nevén van.

Sem konkrétan, sem utalásszerűen nem írtunk olyat, hogy a pártigazgató eltitkolt jövedelméből épült a ház: a politikus jövedelméről – tényszerűen – annyit írtuk le, ami a vagyonnyilatkozatából kiolvasható.

Kubatov Gábor közleményében arra hivatkozik, hogy a ház bankhitelből épült, amelynek fedezete a család korábbi otthona. A Grassalkovich úti ingatlanra a valóságban azonban legutóbb 1999-ben jegyeztek be jelzálogjogot, erről bárki meggyőződhet az ingatlan tulajdoni lapjának kikérésével (amit, noha birtokunkban van, a benne található személyes adatokra tekintettel szándékosan nem teszünk közzé).

Bár Kubatov Gábor azt írja, hogy „a banki hitelfolyósításhoz kapcsolódó jelzálogjog bejegyzése folyamatban van”, ez felettébb furcsa az ingatlanvásárlás után másfél és az építkezés befejezte után fél évvel: a bankok tudomásunk szerint ugyanis kizárólag az után folyósítanak hitelt, miután biztosítékukat – a jelzálogjogot – bejegyezték, előtte nem, hiszen mi lenne különben a garancia a visszafizetésre. (Lehet persze, hogy van valami egyéb megállapodás is a bankkal, ám annak nyomai sehol sem fedezhetők fel – és ezt a kérdést egyébként nem is feszegette a cikk).

A Fidesz pártigazgatója azzal igyekszik cáfolni az utca aszfaltozása és a családi telekvásárlás közötti összefüggést, hogy az utat burkoló cég cikkünkben hivatkozott fényképe 2016. júniusi, míg ők októberben vették meg telket. Csakhogy a hvg.hu cikke nem azt írta, hogy az után lett aszfalt, miután megvásárolták, hanem hogy miután kinézték a telket – ez más forrásból is megerősített információink szerint éppen 2016 tavasza-nyara.

Kubatov Gábor cáfolatának-közleményének egyetlen pontjával nem tudunk vitatkozni, igaz nem is akarunk: a hvg.hu forrásainak és a környéken lakók állításával szemben a fideszes politikus azt írja: nem tavaly ősszel, hanem csak két hete költöztek oda. Ezt nyilván soha nem lehet bizonytani, hiszen nehezen definiálható, mi nevezhető végleges „odaköltözésnek”. Egy biztos, a környéken lakók tavaly ősz óta látják a háznál a cikkünkben is hivatkozott, oda érkező és onnan távozó a „csodajárműveket”.

Kubatov Gábor és felesége a szükséges jogi lépéseket is megteszi a közleményük szerint. Várjuk szeretettel.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

"Nem üzemcsarnok az, hanem a Kubatov-rezidencia!"

Üzemnek vagy erődnek is elmenne az a XXIII.kerületi, műhelyből, garázsból és több lakásos családi házból álló komplexum, amelybe nemrég költözött Soroksár fejlődő, felkapott részén a Fidesz pártigazgatója-alelnöke. Az ingatlan nemhogy nincs Kubatov Gábor nevén, de mivel felesége 80 éves édesanyja nevére került, a családtagok vagyonbevallásában sem kell szerepeltetnie.