Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Pert nyert a TASZ az Origóval szemben.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyfelei jogerősen pert nyertek az Origóval szemben. A portál a bíróság ítélete szerint szándékosan lejáratóan számolt be a TASZ ügyfeleiről, akik részt vettek a parlament alakuló ülése napján tartott tüntetésen. A Fővárosi Ítélőtábla az Origót elmarasztaló ítéletének indokolásában felhívta a figyelmet az újságírók kiemelt felelősségére, a közölt tények, hírek információk hitelességének ellenőrzésére. A bíróság megállapította, hogy az Origo ezeket a szabályokat nem tartotta be.
Az origo.hu Mélypont: a kormányellenes tüntetők egyházi vezetőket köpködtek le címmel számolt be a parlament alakuló ülése napján tartott tüntetésekről. A cikk egy olyan fotóval illusztrálta az eseményeket, amelyen két civil tüntetőt egyedileg felismerhető módon ábrázolt az alábbi kísérőszöveggel: „Kormányellenes tüntetők egyházi vezetőket támadtak meg és köptek le”. A két tüntető csak a róluk szóló tudósításokból tudta meg, hogy az egyházi vezetőkkel szemben erőszakos cselekmények történtek.
Ezért a nevükben jó hírnév sérelme miatt indított eljárást a TASZ. Az elsőfokon eljáró Fővárosi Törvényszék elutasította a TASZ keresetét, elsősorban arra hivatkozva, hogy bár a képen az ügyfeleik felismerhetőek, a kép alatti aláírás és a cikk nem nevezte meg őket személyesen az atrocitások elkövetőiként. Azzal is érveltek, hogy az őket is ábrázoló képet tömegfelvételként kell értékelni, ezért hozzájárulásuk sem a kép elkészítéséhez, sem felhasználásához nem szükséges.
Az ítélet ellen a TASZ fellebbezett, és a másodfokon eljáró Ítélőtábla jogerős ítéletében nekik adott igazat. Megállapította, hogy a cikkhez fűzött kép és annak aláírása, valamint a szöveg egészének értelmezése azt sugallja, mintha ügyfeleik is részt vettek volna az egyházi vezetők megtámadásában, leköpésében. Mindez pedig sérti a jó hírnevüket. Az Origót fejenként 300 ezer forint sérelemdíj megfizetésére is kötelezték.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.