szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A DK nagykanizsai jelöltje szerint vidéken is „meglepően” sokan ellenzik a Fudan kínai egyetem budapesti megépítését.

Fudan helyett Diákváros
Nagy port kavart az Orbán-kormány terve, miszerint Budapesten nyitna campust a kínai kommunista pártot szolgáló Fudan Egyetem. Eredetileg a tervezett Diákváros területén építették volna fel a komplexumot 500 milliárd forintnyi kínai hitelből, de a tiltakozás hatására a kormány végül meggondolta magát és mégis inkább a Diákvárost építenék fel. Az ügy fejleményeit cikksorozatunkban követhetik!
Friss cikkek a témában

A Momentum becslése szerint eddig 120 ezer aláírás gyűlhetett össze az ellenzéki pártok népszavazási kampányában: Hajnal Miklós elnökségi tag biztos abban, hogy már megvan százezer aláírás, de mivel a vidéki adatok esetében „mindig van pár nap csúszás az adminisztrációban”, szerinte valójában már ennél is jóval többnél tartanak – hangzott el az ATV Híradójában.

Hajnal szerint az ellenzéki pártok kiemelt célja, hogy mind a kínai egyetemről, mind pedig az álláskeresési támogatás idejének meghosszabbításáról a kormányéval egy időben lehessen népszavazást tartani. Ez azért is fontos az ellenzék számára, mert ha az államfő az első lehetséges időpontot, vagyis április 3-át jelöli ki a választásra, akkor ezt hamarosan be kell jelentenie, a pártoknak pedig a kopogtatócédulák összegyűjtéséhez is hozzá kellene látniuk.

A Híradóban megszólalt a Demokratikus Koalíció nagykanizsai jelöltje, Horváth Jácint is, aki elmondta: vidéken is „meglepően sokan” támogatják a Diákvárost, és ellenzik a kínai egyetem létesítését. „Érzik, hogy a Diákváros ügye az ő ügyük is, az ő gyermekeik, unokáik ügye is, akik aláírnak, tehát tulajdonképpen azért fontos ez, hogy a vidéki gyermekek is Budapesten kollégiumi helyekhez jussanak a későbbiekben” – mondta.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!