Akik szembefordultak a katolikus egyház gyermekbántalmazási ügyeivel – Urfi Péter és Dobszay Benedek a Fülkében
Január közepén indult a Gyerekasztal, a kezdeményezés célja, hogy megértesse a katolikus egyházzal: leginkább az ő érdekük, hogy feltárják mindazt, ami az utóbbi években a szőnyeg alá került.
Múltfeltáró jelentés – ez a kulcsa és célja annak a projektnek, amit néhány lelkes civil hozott létre januárban az egyházi zaklatások feltárására, megfékezésére. Akad köztük szerzetes, teológusok, újságíró, gyermekjogi aktivista és szakértő is, közös céljuk pedig ráébreszteni az egyházat arra, hogy nekik lesz a legjobb, ha – követve az amerikai, lengyel, francia, vagy épp portugál példát – szembenéznek mindazzal, amit az egykor, vagy esetleg jelenleg is hozzájuk tartozók elkövettek a gyerekek ellen.
Hogyan lehet meggyőzni minderről az egyházat? Szükséges-e egy ilyen projekthez az, hogy az állam is támogassa? Ha igen, hogyan? Hogyan hathat ki a katolikusok szembenézése a gyermekvédelemre országos szinten? És egyáltalán: hány visszaélés történhetett az utóbbi harminc-negyven-ötven évben? Ezekről is beszélgetett Kacskovics Mihály Béla Dobszay Benedek ferences szerzetessel, a magyar rendtartomány korábbi elöljárójával és Urfi Péterrel, a 444 egyházi visszaéléseket feltáró újságírójával.
Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.