Fotó: Ez a páros lopott ékszereket a Terézvárosban
A VI. kerületben lopott ékszereket az a férfi és nő, akit fotó alapján keres a rendőrség.
A VI. kerületben lopott ékszereket az a férfi és nő, akit fotó alapján keres a rendőrség.
Sok mindent elárul a magyar rendszerváltás kisiklásairól, hogy a politizáló értelmiség vagy a vállalkozásba fogók helyett a vagyonálcázó szalmabábemberek napjaink sztárjai.
A helyszíni videóból kiderül, a bíró lakonikus nyugalommal vette tudomásul, hogy egy cipő repült el a feje fölött, a tárgyalóteremben azonban nagy felfordulás kezdődött. Az elítéltre rátámadt az a szír férfi, akinek a családját 1996-ban megölte.
Bár Orbán Viktor audienciának nevezte augusztus végi találkozójukat, valójában csak egy nagyobb rendezvényen futottak össze Ferenc pápával – hangzott el a jezsuiták háttérbeszélgetésén. Kiderült, a magyarországi rend komplexebben látja a menekültkérdést, mint más katolikusok. A Wilkommenskulturt ugyanannyira túlzásnak látják, mint a hazai félelemkeltést.
Három bejelentés kellett hozzá, hogy a BRFK egyáltalán feljelentéskiegészítést kérjen a VIII. kerületi gyermekotthonban történtek ügyében. Az így beszerzett adatok birtokában ma indítottak nyomozást annak a nevelőotthonnak az ügyében, ahol állítólag rendszerszintű volt a gyerekek zaklatása, molesztálása. Kiskorú veszélyeztetése miatt nyomoznak.
A budai Várba költözne a Belügyminisztérium, abba az épületbe, ahol most a Telefóniamúzeum található. Ennek elköltözéséről döntött egy kormányhatározat, de ezzel elpusztulna a világ utolsó muzeális telefonközpontja, amelyet 1985-ben, a pártállam idején még sikerült megmenteni a lebontástól.
Brutális pénzeket szakítanak a kvótanépszavazás kampányával a kormányhoz közelebb álló médiumok, a Rogán-féle kabinetminisztérium pedig nagyon nem szívesen enged közel az adatokhoz. Valakinek most mégis sikerült belelátni a nagy húsosfazékba.
Egészen jövő csütörtökig 30 fok fölötti napi csúcshőmérsékletekkel kecsegtetnek az előrejelzések, eső sem várható. Ebből még nem lesz ősz. Az egészen hosszú távú előrejelzés szerint jövő hétvégén jöhet a trendforduló, onnantól hűvösebb, csapadékosabb napok következnek.