A kormány harcot hirdet a szexuálisan deviáns igazgatók ellen, csak azt nem tudni, kik ők
 

A kormány harcot hirdet a szexuálisan deviáns igazgatók ellen, csak azt nem tudni, kik ők

Sem jogilag, sem pszichológiailag nem értelmezhető egyértelműen a gyermekvédelmi intézmények vezetőire vonatkozó, rendeletben meghatározott alkalmassági kategória a lapunk által megkérdezett szakértők szerint. Miközben vitán felül áll, hogy mindent meg kell tenni annak érdekében, ne dolgozzanak pedofilok gyermekotthonokban, nincs biztos módszer arra, hogy ezt egyértelműen megállapítsák egy-egy vizsgálatban.








Kisállat-kozmetikus, filozófus, miniszter és bábművész – egyik se lehet vendégmunkás. De miért?
 

Kisállat-kozmetikus, filozófus, miniszter és bábművész – egyik se lehet vendégmunkás. De miért?

A hivatalos vendégmunkás-foglalkoztatási tilalmi listán bő 300 foglalkozás szerepel. Köztük olyanok, mint a néprajzkutató, az utcaseprő, a szabásminta-készítő, vagy a szerencsejáték-szervező. A listán vannak olyan foglalkozások, ahol amúgy is előírás a magyar állampolgárság, továbbá rég kihalt/gépesített szakmák és olyanok is, amelyeket amúgy sem álláshirdetéssel töltenek be, mint az egyházi vezető vagy a miniszter. Kik lesznek a következők a listán, a sajtkészítők vagy a siratóasszonyok? Szavazzon!






Medián: A Momentum legyőzné a DK-t a budafoki előválasztáson
 

Medián: A Momentum legyőzné a DK-t a budafoki előválasztáson

Egy esetleges budafoki előválasztáson kifejezetten magas lenne a részvételi hajlandóság a 22. kerület ellenzéki szavazói körében, és az eredmények alapján a Momentum jelöltje, Havasi Gábor tűnik esélyesebbnek Perlai Zoltán jelenlegi DK-s önkormányzati képviselővel szemben.

hvg.hu hvg.hu

Fenyegetéssel, vesztegetéssel hallgattatták el a molesztált gyerekeket a bicskei gyermekotthonban – kitálalt az egykori gyermekfelügyelő
 

Fenyegetéssel, vesztegetéssel hallgattatták el a molesztált gyerekeket a bicskei gyermekotthonban – kitálalt az egykori gyermekfelügyelő

Mikor a kétezertízes évek elején a bicskei gyermekotthon néhány munkatársának bejelentése nyomán megindult a rendőrségi vizsgálat, a bántalmazott fiatalokat több irányból is megpróbálta a vezetés a vallomásuk visszavonására késztetni – idézi fel egy interjúban Bárnai Árpád, volt gyermekfelügyelő. Elmondása szerint az áldozatokat vagy megzsarolták vagy ajándékokkal próbálták meg "jobb belátásra bírni". Az elnöki kegyelemben részesült K. Endre állítólag egy sílécet adott az egyik áldozatnak egy olyan kérdés kíséretében, hogy "mi igaz abból, hogy János bácsi molesztál?".

hvg.hu hvg.hu

Az elnök apja és a népbíróság: Sulyok Tamás rosszul tudja, vagy hazudik
 

Az elnök apja és a népbíróság: Sulyok Tamás rosszul tudja, vagy hazudik

Székesfehérváron dr. Sulyok László néven egy ügyvéd volt 1945 előtt, s egy ilyen nevű ügyvéd ellen indult nyomozás a német megszállást dicsőítő, a magyar nemzetiszocialista mozgalom mellett mozgósító cikkéért a háború után. Magyarország új államfőjének, Sulyok Tamásnak apját dr. Sulyok Lászlónak hívták, aki fehérvári ügyvéd volt és bujkált 1945 után. Mit mondott erről eddig az elnök, és mi lehet az igazság? Karsai László történész írása.

Karsai László történész Karsai László történész