A legtöbb lakossági EU-kérdés a mozgásszabadságot érinti
Egységesített EU-dokumentumokkal könnyebb a munkavállalás
Az Európai Bizottság által elfogadott egységesített kompetenciarendszer segítségével egyszerűbb külföldön munkát vállalni, vagy a tanulni szándékozók korábbi bizonyítványait, képesítéseit akkreditáltatni. Az Europass használatával a képző intézmények és a munkaadók könnyebben értelmezhetik a különböző országokból származó diplomákat, bizonyítványokat és szakképesítéseket.
Munkavállalás az EU-ban - HVG-összeállítás
Kik, milyen munkát és mennyiért vállalnak el külföldön? Milyen papírok kellenek a kinti tevékenységhez, illetve miként lehet boldogulni az illegalitásban? A HVG tudósítói többek közt e kérdésekre keresték a választ abban a három uniós országban, amelyekben alighanem a legtöbb magyar dolgozik. HVG-összeállítás az európai munkaerőpiacról.
Munkavállalási feltételek az EU régi tagállamaiban
AusztriaAz Ausztriában munkát vállaló magyar állampolgároknak továbbra is munkavállalási engedélyre van szükségük.
A 2005-ös, a mobilitás esztendeje lesz Európában
Európa vezető szerepet játszik a világon a vezeték nélküli technológiák elterjesztésében – derül ki az IDC informatikai piackutató cég legújabb felméréséből. Közép-Európa pedig különösen gyors fejlődésre számíthat az idén.
Romániából jön a legtöbb külföldi munkavállaló hozzánk
Munkavállalási engedélyt tavaly is román állampolgárokként kaptak nálunk a legtöbben, mintegy 33 900-an. A Szlovákiából érkező közel 18 ezer "uniós" munkavállalónak csak regisztráltatnia kellett magát.
EU: meddig maradnak a munkavállalási korlátok?
Vaklármának bizonyultak azok az előrejelzések, melyek szerint a csatlakozás után kelet-európai munkavállalók 10-15 milliós tömege árasztja el az unió régi tagállamainak munkaerőpiacait. A nyugati félelmek mégis alig csökkentek.
Munkavállalás: hátrányos megkülönböztetések az EU-ban
Elmarasztalták Portugáliát, Görögországot és Franciaországot, mert megnehezíti más uniós tagország polgárainak munkavállalását.