Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bokaficamot szenvedett a közmunkás - 25 millió forint ütötte a markát. Ráesett egy akta a polcról - 3 millió forintit kapott. Nagy-Britanniában néha busásan megtérítik az adófizetők pénzéből a munkahelyi baleseteket.
Kisebb vagyont, 73 ezer fontot - 25 millió forintot - kapott kártérítésként egy bokaficamért Nagy-Britanniában egy közmunkára ítélt férfi. Az illető szedercserje ágainak visszanyesésekor szenvedte el a nem túl súlyos balesetet - írta hétfőn a The Daily Mail című brit lap.
Az újság több olyan esetet is ismertetett, amelyek során az adófizetők pénzéből busásan kártalanítottak közmunkára ítélt törvényszegőket, bűnözőket. 94 ezer 444 fontot kapott kartörésért egy férfi, egy másikat 18 ezer 600 fonttal kárpótoltak azért, mert talicskázás közben megrándult a háta.
Akadt olyan is, aki azért kapott 9 ezer fontot - bő 3 millió forintot -, mert egy irodában ráesett egy polcról egy akta. Nála is jobban járt azonban az az illető, aki meg tudta győzni a bíróságot arról, hogy lelki sérülést okozott neki a közmunka. Ő 15 ezer fontot - 5,2 millió forintot - zsebelt be.
Az Adófizetők Szövetsége felháborítónak ítéli az eseteket, Nagy-Britannia kártérítési kultúráját pedig őrültnek minősíti. Szóvivője szerint a közmunkának az adófizetők hasznára kellene lennie, nem pedig további terhére.
A közmunkán baleseteket elszenvedőknek évente 1,4 millió fontot - csaknem fél milliárd forintot - fizet ki a brit államkassza.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
„Én itt már minden »hülyére« szavaztam. Értelmes, világlátott, anyagilag stabil helyzetben lévő embernek szerintem tilos politikai párt közelébe mennie itthon” – mondja a magyar „orr”. HVG-portré.
Dopeman a „Jó arcok”-at, Kocsis Máté a „Zebra” nevű kört vezeti. Na de melyik kört vezetheti Schmidt Mária?
Nem kell már tartós tejet venni, jön a világháború, kivéve Magyarországon – üzeni Orbán. Megnéztük, mi igaz az állításaiból.
Kellemes zenei aláfestés jellemzi, egy mosolygó pap is felbukkan benne.