Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A világ minden részéről elérhető virtuális állásbörzét tartanak az Eötvös Loránd Tudományegyetemen (ELTE) október 15. és 17. között.
Az egyetem tájékoztatója szerint az ELTE karrierközpontja a gyorsaság, az elérhetőség és a mobilitás jegyében rendezi meg idén virtuális állásbörzéjét.
Az online rendezvény fő célja, hogy élő, aktív, személyes párbeszéden alapuló kapcsolatot teremtsen a munkáltatók és az álláskeresők között. Az állásbörze honlapja lehetővé teszi azok számára is az álláskereséssel és karrierépítéssel kapcsolatos tájékozódást, akik korábban személyesen nem tudtak ellátogatni egy-egy hasonló programra. A résztvevőknek így nem kell végigjárniuk az állásbörzét, mert egy laptoppal bárhonnan követhetik a rendezvényt.
Mint írták: a hagyományos állásbörzéken megszokott elemek a honlapon továbbra is megmaradnak: a standokat céges bemutatkozó oldalak, a szórólapokat elektronikus állásajánlatok, a személyes beszélgetést a közösségi felületek, az önéletrajz benyújtását a dokumentumfelöltés, a szakmai programokat pedig számos segédlet és mintadokumentum helyettesíti.
Az online rendezvény ideje alatt a látogatók egymással, az ELTE karrierközpont munkatársaival és a résztvevő cégek képviselőivel is folyamatosan kapcsolatban állhatnak. Az interneten fellelhető sablonos segédletekkel szemben valóban személyre szabott válaszokat kaphatnak a résztvevők és akár személyes konzultációra is foglalhatnak időpontot - írták.
További információk és részletek a http://allasborze.elte.hu/ oldalon találhatóak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.