Lezárták az Origo-vizsgálatot, a Telekom titkolja az eredményt
 

Lezárták az Origo-vizsgálatot, a Telekom titkolja az eredményt

Lezárult az a belső vizsgálat a Magyar Telekomnál, az Origo Zrt. tulajdonosánál, amelyet Pethő András, az Origo újságírója mellett a cég felsővezetése kezdeményezett Sáling Gergő főszerkesztő nyár eleji távozása után - közölte az anyacég a Népszabadság szerint.

hvg.hu hvg.hu

Aláírást gyűjtenek a dolgozók a zárva tartás ellen, Áderhez fordultak
 

Aláírást gyűjtenek a dolgozók a zárva tartás ellen, Áderhez fordultak

Áder János köztársasági elnöknek és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek küldött levelében tiltakozott a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) az üzletek vasárnapi zárva tartását előíró szabályozás ellen, amely az érdekképviselet szerint veszélyezteti az ágazatban a munkahelyeket. Az államfőtől azt kérték, hogy ne írja alá a törvényt. Aláírásgyűjtés is kezdődött a nagyobb élelmiszerláncoknál dolgozó munkavállalók körében a szabály ellen.

MTI MTI





Lázár után megszólalt az Erste és a Raiffeisen is
 

Lázár után megszólalt az Erste és a Raiffeisen is

Az osztrák Erste Group és az osztrák Raiffeisen Bank International (RBI) szóvivője megerősítette, hogy megbeszéléseket folytatnak a magyar kormánnyal. A Raiffeisen azonban hangsúlyozta, hogy tárgyalásokról egyelőre nincs szó.

MTI MTI









A Foodpanda felzabálta a NetPincért
 

A Foodpanda felzabálta a NetPincért

A berlini székhelyű Foodpanda felvásárolta a piacvezető NetPincért, amivel gyakorlatilag rátette a kezét az egész magyar online ételrendelési piacra.

hvg.hu hvg.hu

Kétszáz pécsi hallgató lehet a T-Systems gyakornoka
 

Kétszáz pécsi hallgató lehet a T-Systems gyakornoka

Az informatikai duális képzés, a kutatás-fejlesztés, a technológia-transzfer, valamint az innovációs és kutatási eredmények hasznosítása területén is együttműködik a jövőben a T-Systems Magyarország Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) - jelentették be szerdán a baranyai megyeszékhelyen.

MTI MTI


Mégis lehet majd vasárnap vásárolni a Tescónál
 

Mégis lehet majd vasárnap vásárolni a Tescónál

A Tesco nyitva marad vasárnap – csak másképp: a vasárnapi boltzár ellenére elérhetőek lesznek aznap a lánc termékei. Az online üzletek ugyanis nyitva lesznek, a vasárnapi boltzár pedig felpörgetheti az online kereskedelmet, amiben a Tesco vetélytársai előtt lépett. Nem véletlen, hogy az Auchan is jelezte, hogy létrehozza az online boltját. Vélhetően a webbolttal szintén rendelkező CBA, valamint a kisebb szereplőnek számító, ám a házhozszállítást szinte elsőként megindító GRoby is jobban koncentrál majd a meglévő webboltjának fejlesztésére. A webáruházak nyitása mellett mozgóboltok megjelenése és elterjedése sem kizárt. Egy lehetséges forgatókönyv a Mindenár.hu-tól.

hvg.hu hvg.hu