Nagy üzlet előtt állhat egy somogyi cég
Az orosz piacra akar betörni a segesdi Ferrokov Kft., mely közel egymillió euró értékű megrendelésre vár, erőműhöz szállítana hűtőtornyot – írta a Világgazdaság.
Az orosz piacra akar betörni a segesdi Ferrokov Kft., mely közel egymillió euró értékű megrendelésre vár, erőműhöz szállítana hűtőtornyot – írta a Világgazdaság.
Ismeretlen hátterű, offshore tulajdonban levő cég jelentkezett be a magyar Praktiker cég megvételére – írta a napi.hu. A barkácsáruházláncért korábban versenybe szállt szintén hazai cégcsoport ajánlatára az elmúlt év végéig nem válaszolt a német felszámoló.
Több tízmillió euró értékű gyártósorokat telepítenek a második félévben a Continental Automotive Hungary budapesti gyáregységében a fékvezérlő elektronikai berendezések új generációja számára – írta a Világgazdaság szerdai számában.
A paksi atomerőmű bővítésével megbízott orosz Roszatom nem csak atomenergetikai projektekben kíván a jövőben részt venni Magyarországon, hanem érdekelt a hagyományos és a megújuló energiaforrásokat hasznosító projektekben is - olvasható a társaság honlapján.
Lezárult a Mol részesedésének értékesítése az Algyőn 2009-ben létesült 1,9 milliárd köbméter kapacitású gáztárolóbol, amely Magyarország biztonsági gázkészletén felül kereskedelmi célú készleteket is tárol - közölte a Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Főszabályként ugyan változatlanul január 31-ig történő beüzemelés mellett jár az állami támogatás az online pénztárgépek vásárlásához, de azok a kereskedők, akik betartották a géprendelésre vonatkozó határidőket, február 28-ig igénybe vehetik a támogatást - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Újabb kölcsönt kérhet hitelezőitől egy 300 millió eurós (90 milliárdos) tőkeemelés után is a nehéz anyagi helyzetben lévő olasz Alitalia légitársaság.
Hogyan lehet hatékonyan kihasználni a cafeteria nyújtotta lehetőségeket? Az én pénzem pénzügyi weboldal segít optimalizálni.
Közel tízmillió autót adott el 2013-ban a General Motors (GM) amerikai autógyártó. Észak-Amerikában és Kínában növekedtek az eladások, de Dél-Amerikában és Európában csökkentek.
Japánban már csak egyetlen prefektúra van, ahol nincs kávézója a Starbucksnak. Ez azonban úgy tűnik, már nem sokáig lesz így, a nemzetközi kávéházlánc tárgyalásokat folytat arról, hogy Tottoriban is megnyissa első üzletét.
A márciustól életbe lépő új Ptk.-nak köszönhetően lényegesen egyszerűbb lesz a hazai vállalkozásokba befektetők dolga, ugyanis a társasági jogot érintő passzusok számos korábbi, problémás cégjogi szabályt átalakítanak.
Csökkent a JP Morgan amerikai nagybank negyedéves nyeresége 2013 utolsó negyedévében a cég keddi bejelentése szerint. A bank nyeresége 7,3 százalékot esett, 5,28 milliárd dollár volt 2013 negyedik negyedévében szemben a 2012-es negyedik negyedév 6,69 milliárd dolláros nyereségével.
Holnaptól az Aldi szupermarketlánc is "Erzsébet utalvány-képes", azaz a diszkontlánc egységeiben is lehet vásárolni az állami utalvánnyal.
Rossz piacstratégiát alkalmazott a Nestlé Indiában. A cég a kis jövedelemmel rendelkező emberek nagyobb tömegére koncentrált, de közben megfeledkezett az erősödő középosztályról – mondta a Nestlé ázsiai ágának vezetője, Nandu Nandkishore a Financial Times keddi számában.
Szolgáltatóközpontot hozott létre Budapesten a brit Computacenter Plc., a befektetés értéke mintegy 1,2 millió euró, csaknem 360 millió forint.
Egy tanulmány szerint összességében a vállalkozók és a befektetők is jól járnak a márciustól életbe lépő új Ptk.-val.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított összesen 22 növényvédőszer-kereskedelemmel foglalkozó cég ellen, mivel azok a rendelkezésre álló adatok szerint feltételezhetően megsértették a versenytörvényt - közölte a versenyhatóság az MTI-vel kedden.
Március 30-ától járatot indít Budapestre az Air Serbia szerb légitársaság. A rohamosan bővítő, 49 százalékban az Etihad Airways tulajdonában álló cég 99 eurós bevezető retúrjegyeket kínál a szerb fővárosból Budapestre.
Sokan próbálták, mégsem sikerült "lenyúlni" az üvegbeton ötletét, magyar maradt a találmány – írta a Népszabadság kedden.
A világ öt legszebb fürdője között elsőként említi a budapesti Gellért Gyógyfürdőt egy, a napokban készült felmérés.