Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az országban 700-800 ezer fogyatékkal élő, megváltozott munkaképességű ember él, akiknek mindössze 10 százalékát foglalkoztatják - mondta Simon Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára szombaton Pápán.
Ezen az arányon feltétlenül változtatni kell, ehhez jó programokra van szükség, amelyek megteremtik az érdekeltséget és sok új munkahely létesülhet - tette hozzá az államtitkár a Move Rehabilitációs és Szolgáltató Kht. fennállásának 15. évfordulója alkalmából tartott rendezvényen. Rámutatott: a kormány szándéka, hogy az elkövetkező időszakban több intézkedéssel és pénzügyi támogatással segítse "azoknak a védett szervezeteknek a tevékenységét, amelyek ebben a foglalkoztatásban kulcsszereplők".
A kormány komplex rehabilitációs programjában kulcsszereplő az ország 21, szerződéssel védett (akkreditált) foglalkoztatója, de több száz más munkahelyen is alkalmaznak még korlátozott munkaképességű embereket - mondta Simon Gábor. Hozzátette, a program alapján a rehabilitációs munkahelyek és munkahelyteremtések támogatása évente milliárdos nagyságrendű.
Az államtitkár szerint az Út a munkához elnevezésű programban - a fogyatékkal élők foglalkoztatását illetően - szintén "kulcspartnerek" a védett foglalkoztatók.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.