Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A K&H bankcsoport 2013 első negyedévében 3,2 milliárd forint konszolidált adózott nyereséget ért el az egy évvel korábbi 0,4 milliárd forint után – jelentette be szerdán Hendrik Scheerlinck vezérigazgató. Szerinte is konszolidációs folyamat várható a bankpiacon, de négy-ötnél várakozásai szerint több nagybank maradhat. Hozzátette, a K&H ezek egyike lesz.
A nem teljesítő hitelek aránya kismértékben, 12-ről 11,9 százalékra csökkent egyetlen negyedév alatt – közölte a bankcsoport vezetője.
A kkv- és a vállalati hitelportfólió folyamatosan stabil minőségű, a lakossági hitelállomány azonban a piaci folyamatokkal összhangban kissé romlott. A csoport az első negyedévben 3,2 milliárd forint hitelezési céltartalékot képzett, míg egy éve 7 milliárd forintot.
A nemzetközi számviteli szabályok (IFRS) alapján összeállított pénzügyi kimutatások szerint a működési bevétel 7, a működési költség 13 százalékkal nőtt a tavalyi első negyedévhez viszonyítva a tranzakciós illeték hatására – ismertette Gombás Attila, a csoport pénzügyi vezetője. A K&H 2,8 milliárd forint tranzakciós illetéket fizetett az első negyedévben.
A bank konszolidált mérlegfőösszege március végén 2550 milliárd forintot tett ki, éves szinten 1 százalékkal bővült. Az ügyfélbetétek a pénzügyi vezető szerint folyamatosan nőnek, de az új hitelek iránt a kereslet minden szegmensben visszafogott.
Az ügyfélbetétek éves szinten 6 százalékkal bővültek, az ügyfélhitelek pedig 6 százalékkal mérséklődtek. A forintalapú jelzáloghitelek kismértékben nőttek, ám a piac szintjén az első negyedévi új folyósítás az elmúlt három év legalacsonyabb értéke. Gombás Attila kiemelte, hogy likviditásuk tovább javult, a hitel/betét arány március végén 73 százalék volt, a K&H tőkemegfelelési mutatója pedig 13 százalék.
A bank részt vesz a kis- és középvállalkozásokat megcélzó növekedési hitelprogramban – az I. és a II. pillér keretében mintegy 95 milliárd forintot kapott a Magyar Nemzeti Banktól (MNB). Az első K&H hitelszerződést szerdán írták alá Szegeden az I. pilléren belül – közölte a vezérigazgató. A konstrukció iránt jelentős érdeklődést tapasztalnak a banknál, az igények 60-65 százaléka új beruházási hitelekre vonatkozik.
A K&H részt vesz a devizahiteleseket segítő kormányzati programokban. Az árfolyamgátat 22 217-en kérték, az érintett hitel 156 milliárd forint, a jogosult állomány 43 százaléka. A devizahitel forintra váltásával 1640 ügyfél élt, ami 10 milliárd forintnyi hitelt – a jogosult állomány 22 százalékát – érintett. A Nemzeti Eszközkezelőnek 334 kérelmet továbbítottak, a megkötött szerződések száma 105.
Wim Guilliams, a K&H Biztosító vezérigazgatója elmondta, hogy a biztosító 0,8 milliárd forintos eredménnyel zárta az első negyedévet, ami a jó kárhányadaránynak és a stabil élet üzletágnak köszönhető. A gépjárműbiztosítási piacon a biztosító részesedése 12-ről 14,9 százalékra nőtt, az élet üzletágban a rendszeres díjú termékekből származó díjbevételek teljes összege 9,4 százalékkal emelkedett egy 2,8 százalékos visszaesést produkáló piacon – emelte ki.
Hendrik Scheerlinck elmondta, egyetért Csányi Sándorral, az OTP Bank vezérével abban, hogy a bankpiacon konszolidációs folyamat várható. Úgy vélte, ez már két-három év múlva megtörténik, több bank fennmaradására számít azonban a Csányi által említett négy-ötnél. Hozzátette, a K&H ezek egyike lesz.
Arról, hogy egyelőre nem várható a bankadó kivezetése, azt mondta, már több alkalommal kifejtették, hogy a bankadó magas összege akadályozza a bankokat abban, hogy betöltsék gazdaságfinanszírozó szerepüket. Azon reményüket is kifejtették a Nemzetgazdasági Minisztériumnak (NGM), hogy a gazdasági környezet javulásával a bankadó összege fokozatosan csökkenni fog, és végül megszűnik.
Az MTI kérdésére, beigazolódott-e, hogy a nagy pénzforgalmú cégek külföldre viszik a fizetési forgalmukat a tranzakciós illeték bevezetése miatt, Hendrik Scheerlinck elmondta: eddig nem látnak nagymértékű kiáramlást, de ha az illeték mértéke jelentősen változna, akkor ez a folyamat felgyorsulhat.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A volt igazságügyi minisztert tanúként hallgatta meg a bíróság a Schadl-ügyben.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A rendező a 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.