Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Egy lepukkant partvidéki városban élek, ahol más munka nincs számomra, mint a mosogatás- panaszkodott egy olvasó a londoni Guardian-nek, ahol ez a depressziós beszámoló a nap anyaga lett.
A fiatal lány részletesen leírja, hogy egy elismert egyetemen vett részt egészségügyi alapképzésben. Szeretné folytatni a tanulmányait mesterfokon illetve doktorátust szerezni, hogy igazi orvos lehessen, de hiába pályázott, mindenünnen visszautasították. Más munkát is keresett, de 17 hónap alatt 70 elutasító levelet kapott. Most kétségbe van esve, és depresszióval küzd. Mit tegyek?- kérdezi búsan a fiatal nő Nagy-Britannia lepukkant tengerparti városában. Válaszában a baloldali Guardian megállapítja, hogy nem a migránsok vagy a Brexit okozza a legnagyobb gondot, hanem az, hogy az egymást követő brit kormányok elhanyagolták a szociális problémákat. Úgy vélték: a piacon mindenki boldoguljon, ahogy tud.
És aki nem tud?
Már a Brexit népszavazást elemző tudósok jó része is rámutatott arra, hogy a globalizációnak nagyon sok áldozata van. Olyan régiók és olyan csoportok, amelyeket a változások kedvezőtlenül érintenek, és amelyeknek esélyük sincs arra, hogy az ott élők felzárkózzanak sikeresebb polgártársaikhoz. Levelében a fiatal lány megírja: sok csoporttársa jól boldogul, vagyis sok múlik az egyéni hozzáálláson. Meg persze azon, hogy milyen családi háttérrel kezdi valaki a felnőtt életet. A fiatal nő egyik nagy problémája az, hogy nem tudja magának megengedni az elköltözést egy olyan városba, ahol sokkal több a jó munkahely. Az ingatlanárak ugyanis végleg elszakadtak a munkajövedelmektől Nagy-Britanniában, a mobilitás pedig manapság már alapkövetelmény a munkaerőpiacon. De hát tányérmosogatásból aligha lehet összespórolni annyit, hogy valaki belevágjon az átköltözésbe egy jobb és drágább helyre. Mi lehet a megoldás?
Több állami bérlakás és több átképző tanfolyam
Ezt javasolja az a kiáltvány, melyet baloldali politikusok és közgazdászok adtak ki. A szakmai részt Thomas Piketty francia közgazdász irányításával állították össze. Igaz, hogy Nagy-Britannia kifelé tart az Európai Unióból, de az alapvető társadalmi problémák aligha változnak meg ettől. A rugalmas munkaerőpiac, melyet a globális gazdaság mindenütt megkövetel, nagy befektetéssel jár a humán tőkébe. Pontosabban járna, de a legtöbb helyen megspórolják ezt mondván, mindenki oldja meg maga ezt a problémát. A baloldali kiáltvány viszont arra mutat rá, hogy az átképzés az egyik legfontosabb forrása lehet a dinamikus fejlődésnek a jövőben. Az államnak kellene mindenütt Európában arról gondoskodnia, hogy a munkavállalók számára ne legyen megoldhatatlan feladat a hely, és állás-változtatás.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.