Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Elképesztő összegek jönnek.
Lionel Messi, az FC Barcelona argentin labdarúgója volt a legjobban kereső sportoló az elmúlt egy évben az amerikai Forbes magazin kedden publikált rangsora szerint.
A mértékadó havilap összeállítása szerint a csatár tavaly június 1. óta bruttó 127 millió dollárt keresett, ennyi a klubtól kapott fizetésének és az egyéni támogatói bevételeinek összege. Messit a Juventus portugál csatára, Cristiano Ronaldo 109 millióval és a Paris Saint-Germain brazil támadója, Neymar 105 millióval követi.
Messi csupán a negyedik listavezető az elmúlt 19 évben, ugyanis az előző 18 esztendőben csak az amerikai golfozó Tiger Woods (12-szer), honfitársa, a profi ökölvívó Floyd Mayweather (4), valamint Cristiano Ronaldo (2) állt a kereseti rangsor élén.
A legjobban fizetett száz sportoló az elmúlt egy évben összesen négymilliárd dollárt keresett, ez öt százalékkal több, mint az előző esztendőben. A listán tíz sportág képviselői szerepelnek 25 országból, a kosárlabdázók 35, az amerikaiak pedig 62 fővel a legdominánsabbak. A rangsorba mindössze egyetlen nő, a teniszező Serena Williams került be, aki 29,2 millió dollárral a 63. helyen szerepel.
A top100-as lista élmezőnye:
1. Lionel Messi (argentin, labdarúgás) 127 millió dollár
2. Cristiano Ronaldo (portugál, labdarúgás) 109 millió
3. Neymar (brazil, labdarúgás) 105 millió
4. Saúl Canelo Álvarez (mexikói, ökölvívás) 94 millió
5. Roger Federer (svájci, tenisz) 93,4 millió
6. Russell Wilson (amerikai, amerikaifutball) 89,5 millió
7. Aaron Rodgers (amerikai, amerikaifutball) 89,3 millió
8. LeBron James (amerikai, kosárlabda) 89 millió
9. Stephen Curry (amerikai, kosárlabda) 79,8 millió
10. Kevin Durant (amerikai, kosárlabda) 65,4 millió
A Forbes 1990 óta készíti el a legjobban kereső sportolók éves listáját, és az idei az első alkalom, amikor a képzeletbeli dobogó mindhárom fokán labdarúgó áll.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Ezúttal 2,8-as erősségűt.
Az eddig egyetlen művéről ismert MS mester tucatnyi munkáját mutatja be a Szépművészeti Múzeum.
A színész lesz a következő Nagy Ő.