Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A brit Aldi szúrt oda egyet a Facebooknak, már miután újra lehetett oda posztolni.
Világszerte megihlette a mémgyárosokat a Facebook hétfő esti leállása, és arra sem volt nehéz rájönni, hogy erre a vonatra a céges kommunikációnak is érdemes felülnie, már legalábbis amikor végre helyreállt a Facebook, és lehetett újra kirakni a rajta gúnyolódó posztokat. Az Aldi nagy-britanniai boltjainak Facebook-oldalára amúgy is rendszeresen kerülnek ki céges mémek – általában a Tescóba rúgnak bele pár nagyot –, most viszont egyszerűen annyit írtak ki:
Képzeljék el, az Aldi pénztárosai milyen gyorsan oldották volna meg a Facebook-problémát...
Az Aldi amúgy is reklámozta már magát a pénztárosainak néha követhetetlenül gyors tempójával, a hirdetéseik szerint 40 százalékkal gyorsabbak voltak a kasszásaik másoknál. A trükk az, hogy a német üzletláncok (tehát az Aldi mellett a Lidl is) a saját márkás termékeiken gyakran 3–4 vonalkódot is elhelyez, és termékenként optimalizálja a vonalkódok méretét.
És persze nem mindig vicces a téma: volt olyan német alkalmazott, aki panaszkodott arra, hogy óránként 3400–3500 vonalkód lehúzását várják el tőlük. Amikor egy korábbi összeállításunkban megpróbáltunk utánajárni, hogy a magyar üzletekben van-e hasonló elvárás a pénztárosokkal szemben, az Aldi nem válaszolt a megkeresésünkre.
A Facebook-leállás technikai hátterét itt mutattuk be bővebben, a témával kapcsolatos összes cikkünket pedig ide kattintva nézhetik át.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.