Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A halvány remény is remény.
Még bizakodik a magyar feldolgozóipar, de már csak alig – olvasható ki a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) hétfőn közölt, legfrissebb Beszerzési Menedzser Indexéből (BMI), mely a vállalatok áprilisi hangulatát tükrözi. Az index szezonálisan kiigazított áprilisi értéke 50,2 – ha 50 fölötti szám jön ki, az azt jelenti, hogy növekedést várnak a cégeknél, ha 50 alatti, akkor recessziót.
A korábbi április havi értékekkel összevetve az idei érték alacsonyabb, mint a hosszú távú e havi átlag (51,9), és alulmúlja az előző három év e havi értékeinek átlagát is (54,1). A mostani 50,2 pont a nyolcadik legkisebb áprilisi érték a BMI-mérés kezdete óta.
A részindexek túlnyomórészt csökkentek. Az új rendelések mennyisége index nem változott, növekedést jelez. A termelési mennyiség csökkent, az indexérték 2,5 százalékponttal kisebb az előző hónap értékéhez képest. A foglalkoztatás indexe nőtt márciushoz képest, 52,1-en áll. A szállítási átfutási idő index ismét 50,0 alatt van, de értéke 0,2 százalékponttal nőtt.
A vásárolt készletek index értéke 0,4 százalékponttal emelkedett. A külpiaci mutatók közül az import indexe 0,8 százalékponttal, az exporté 2,5 százalékponttal nőtt. A beszerzési árak emelkedtek, az index értéke 6,7 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz képest. A beszerzési mennyiség indexe 3,4 ponttal esett vissza. A késztermékkészletek indexe 2,7 százalékponttal csökkent.
Az index összeállításához 100 feldolgozóipari vállalat beszerzésért felelős vezetői körét szondázzák, vagyis az index alakulása jó alapja a gazdasági konjunktúra vagy recesszió jelzésének, mivel a vállalatok először beszerzési döntéseikkel reagálnak a piaci környezet változásaira.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Kiszámíthatatlan és katasztrofális következményekkel járhat a Közel-Keleten, de akár globálisan is, hogy az USA vasárnap hajnalban megtámadott három iráni nukleáris objektumot, először vetve be a bunkerromboló bombákat. Lehetséges forgatókönyvek.
Erről ír a világsajtó.
Donald Trump legutóbb a Juventus focistáit hozta kínos helyzetbe.
Furcsa részeletek derültek ki a HUN-REN Irányító Testületének üléséről. Miért szavaz valaki igennel az átalakításra, ha aztán lemond?
A nemzetközileg elismert kutató 91 éves volt.
Többféle nézetben is rá lehet nézni az éppen közlekedő vonatokra.