Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Daniel Radcliffe a Brooklyn-híd megépítésén dolgozó mérnököt alakít következő filmjében.
A Brookly Bridge című alkotás rendezője Douglas McGrath, akit legtöbben a Gwyneth Paltrow főszereplésével forgatott Emma című Jane Austin-adaptáció alkotójaként ismernek. A Brooklyn-híd felépítése 14 évig tartott, 15 millió dollárba került és húsz ember lelte halálát az építkezésen.
Radcliffe a mérnök Washington Roeblinget alakítja, aki maga is dekompressziós betegséget kapott, amikor lemerült, hogy ellenőrizze a híd víz alatti részének szerkezetét.
A csillogó fémkábelekkel kifeszített hidat ma a New York-i panoráma egyik gyöngyszemének tartják, pedig a munkálatok alatt gúnyos megjegyzések céltáblája volt. Mivel megépítése idején a világ leghosszabb felfüggesztett hídjának számított, sokan gondolták, hogy a szerkezet egyszerűen összeomlik és belezuhan az East Riverbe.
A híd két hatalmas tornyát Roebling apja tervezte, és ő felügyelte az építkezést is, de egy ellenőrzés alkalmával megsérült a lába, vérmérgezést kapott és meghalt. Fia vette át a munkáját. Közben a tervezett költségek csaknem megduplázódtak, ám amikor 1883-ban elkészült a híd, a "tudomány csodájának" nevezték - emlékeztetett a BBC News.
A film felvételei augusztusban kezdődnek, a szereposztást később hozzák nyilvánosságra. McGrath forgatókönyvében fontos szerephez jut Roebling felesége, aki a legsötétebb órákban is támogatta férjét.
A produkciót finanszírozó Goldcrest Films részéről Pascal Degove úgy vélte: Radcliffe tökéletes választás a főszerepre, nemcsak tehetsége miatt, hanem azért is, mert olyan színész, aki válogatás nélkül minden korosztályt lebilincsel játékával.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.