Orbán, a tasli és a házasságot ünneplő melegek a hét képein
Orbán Viktor előbb Debrecenben, majd Strasbourgban tett emlékezetes kijelentéseket melegekről, bevándorlókról és a határainkról. Budapesten tüntettek a nemzeti konzultáció ellen, demonstráltak a tanárok is. Írország pedig történelmet írt az azonos neműek házasságáról szóló népszavazással. Képes összeállításunk a hét fontosabb eseményeiből.
Újra tájfun pusztít a Fülöp-szigeteken - Nagyítás-fotógaléria
Intenzív esőzéssel és erős széllökésekkel érte el a Fülöp-szigetek partjait az idei év legerősebb tájfunja, a Hagupit, amely beigazolta a korábbi félelmeket, és jelentős pusztítást végzett a szigetország területén. Az eddigi hírek szerint a tájfunnak négy halálos áldozata van, köszönhetően annak, hogy a várt nyomvonalon több mint egymillióan költöztek ki otthonaikból. A tájfun végül nyugat felé elhagyta a ország keleti részén fekvő Samar és Leyte tartományokat, az ideiglenes menedéket keresők hétfőn elkezdtek visszaköltözni házaikba. A vihar néhány száz lakóépületet döntött romba, ami enyhébb kárnak számít a várt pusztításoknál. A lakosokat ezerötszáz biztonságos helyen szállásolták el. Minden idők legerősebb tájfunjának, a tavaly novemberi Haiyannak több mint hétezer halálos vagy eltűnt áldozata volt, több mint négymillióan pedig fedél nélkül maradtak. Képes összeállításunk a Hagupit pusztításáról.
Orbán, Obama és Mickey Rourke vitte a hetet – Nagyítás
Havazás a Mátrában, a pápa Strasbourgban, Orbán Viktor Szöulban, Áder János Vietnamban, Mickey Rourke a ringben. Obama pedig hálát ad. A hét eseményei képekben.
G.I. King – A király, aki szembeszállt az Iszlám Állammal
Egy hete égette halálra az Iszlám Állam az általuk elfogott Maáz al-Kasszaszbe jordán pilótát. A katona megölésére Jordánia a szemet szemért elvével válaszolt, kivégezték az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat két, bebörtönzött tagját. A közel-keleti állam az azóta eltelt időben pedig folyamatosan bombázza az Iszlám Államot, több tucat légi csapást hajtottak végre. A terrorszervezet elleni harcot az Egyesült Államok és a Nyugat egyik fő helyi szövetségese, II. Abdullah jordán király vezeti, aki maga is komoly katonai képzettséggel rendelkezik. A király trónra lépése előtt a jordán különleges erőket vezette – az Egyesült Királyságban járt a sandhursti katonai akadémiára, ide járt Vilmos cambridge-i herceg is –, emellett rendelkezik harcihelikopter-pilóta végzettséggel. Állítólag jól is repül, elismert pilótának számít. Az Iszlám Állam elleni harc során a király most előszeretettel mutatkozik katonák körében, az angolszász sajtó "tökös fickónak" is nevezi.
World Press Photo: ezek voltak az év legjobb sajtófotói
Megszülettek az 58. World Press Photo eredményei. Válogatás a díjazottakból.
A Szépművészeti utolsó órái
A Liget-projekthez is kapcsolódó felújítás miatt 2018 márciusáig lakat került vasárnap a Szépművészeti Múzeumra. Az utolsó két napon fergeteges bulikkal vehettünk búcsút a Hősök terén álló épülettől. Mi történt a három évre bezárt Szépművészeti utolsó óráiban? Fotógaléria.
Merkel Budapesten: feszült sajtótájékoztató és a letiltott tüntetés
Csaknem megbénította a főváros életét a néhány órára Budapestre érkező Angela Merkel, ugyanis látogatása miatt a várost több ponton lezárták és magas volt a rendőri készültség. Orbán Viktorral való találkozása során olyan kérdéseket is érintettek, mint az orosz-ukrán kapcsolatok, a civil szféra és az illiberális demokrácia. A német kancellár látogatásának idejére tüntetést is szerveztek a Pollack Mihály térre, azonban a szervezőkkel hétfő reggel közölték telefonon, hogy a terrorelhárítás nem engedélyezte a demonstrációt. A tüntetők a Baross utcához helyezték át megmozdulásukat.
Bob Marley 70
Pontosan hetven éve született Robert Nesta Marley, vagy ahogy mindenki ismeri Bob Marley, aki bár a legtöbbeknek egyet jelent a reggae-stílussal, valójában jóval több volt ő egy tehetséges dalszerzőnél. A legendás Wailersszel készített dalai tele voltak filozófiai, vallási témákkal, a későbbi popkultúrára gyakorolt hatása pedig felbecsülhetetlen. Kingston szegénynegyedében nőtt fel, a hatvanas években élt Amerikában is, de igazán '72-ben robbant a Catch The Fire albummal. A marihuána gyógyító szentségét és a pánafrikanizmus nézeteit hirdette. 1981-ben, hosszas betegeskedés után, rákban hunyt el, de szellemi és zenei öröksége ma is elevenen él.
Két szavazás a kettős állampolgárságról - Nagyítás-fotógaléria
10 évvel ezelőtt a kettős állampolgárság támogatói nem tudták elérni céljukat, később a parlament mégis megadta a határon túliaknak a magyar állampolgárságot.