Tetszett a cikk?

Bukások és elvesztett sárga trikók ide vagy oda, a szakaszokat nehezítő köd és eső ellenére a brit Chris Froome végül megvédte címét a 103. alkalommal megrendezett Tour de France országúti kerékpáros körversenyen. Contador nem indul az olimpián, de a sportág szerelmesei által legjobban várt három hetet nem ez árnyékolja be. Képek az idei Tour de Franceról.

Az utolsó, 21. szakaszon Párizsba ért a mezőny, a Champs-Élysées-én már csak "ünnepeltek" a versenyzők. A célvonalon végül - akárcsak a tavalyi finisben - a német Andre Greipel haladt át elsőként.

A 31 éves, kenyai születésű Froome a szokásos pezsgőzés helyett sört kortyolgatott a záró etapon sky-os csapattársaival, 2013 és 2015 után pedig harmadszor is diadalmaskodott a Touron, ezzel csatlakozott a belga Philippe Thyshez (1913, 1914, 1920), a francia Louison Bobet-hez (1953, 1954, 1955) és az amerikai Greg LeMondhoz (1986, 1989, 1990).

A hegyi bajnok a lengyel Rafal Majka, a pontverseny győztese pedig sorozatban ötödször a szlovák Peter Sagan lett, a legjobb fiatal versenyzőnek pedig az összetettben negyedikként zárt brit Adam Yates lett.

A Sky egyik munkatársa takarítás közben a verseny második pihenőnapján július 19-én.
AFP / Fabrice Coffrini
Bevetésen a ''mechanikus dopping'', azaz a kerékpárok rejtett elektromos meghajtását kiszűrő eszköz a negyedik, 237,5 kilométeres szakasz előtt július 5-én.
AFP / Jeff Pachoud
Trikók a hatodik, Arpajon-sur-Cere és Montauban között rendezett szakaszon július 7-én.
AFP / Lionel Bonaventure
Versenyzők a negyedik, Granville és Angers városa között rendezett 223,5 kilométeres szakaszon július 4-én.
AFP / Jeff Pachoud
A belga Greg Van Avermaet a verseny 37,5 kilométeres egyéni időfutamán a tizenharmadik szakaszon július 15-én.
AFP / Jean-Philippe Ksiazek
Rajt után a tizenhatodik, Moirans-en-Montagne és Bern közötti 206 kilométeres szakasz mezőnye július 18-án. Az ördögként fel-felbukkanó úr Dieter Senft német kerékpártervező, a tour egyik legnagyobb rajongója.
MTI / EPA / Kim Ludbrook
A spanyol Alberto Contador bukása után az első szakaszon július 2-án. A kétszeres Tour de France-győztes Contador a táv felénél bukott, és mivel másnap ismét elesett, egy későbbi sajtóértekezleten bejelentette: nem indul a riói olimpián.
AFP / Kenzo Tribouillard
Kerékpárok a verseny második, 183 kilométeres szakaszán július 3-án.
AFP / Jeff Pachoud
A brit Christopher Froome a tizenötödik, Bourg-en-Bresse és Culoz közötti, 160 km kilométeres szakasz startja előtt július 17-én. Az ekkor ismét sárgában versenyző kerekes három nappal korábban egy esés miatt vesztette el az elsőnek járó sára trikót, így azt honfitársa, a brit Adam Yates viselhette rövid ideig.
MTI / EPA / Yoan Valat
A szlovák Peter Sagan a legjobb sprinternek járó zöld trikóban, mellette a brit Christopher Froome a tour tizenharmadik szakaszán július 15-én. Egy nappal korábban Nizzában a francia nemzeti ünnepi tűzijátékot néző tömegbe egy teherautó hajtott, összesen nyolcvannégyen vesztették életüket, százan megsebesültek. A pénteki eredményhirdetésen és a szombat reggeli rajt előtt egyperces néma csenddel és fekete szalaggal emlékeztek az áldozatokra.
AFP / Jean-Philippe Ksiazek
Kerékpárok a verseny hatodik, 190,5 kilométeres szakaszán július 7-én.
AFP / Lionel Bonaventure
A szlovák Peter Sagan cipője a tizenkilencedik szakaszon július 22-én.
AFP / Jeff Pachoud
Citroën 2CV kocsik egy mezőn a harmadik szakaszon július 4-én.
AFP / Kenzo Tribouillard
A 237,5 kilométeres negyedik szakasz Saumur és Limoges között július 5-én.
AFP / Kenzo Tribouillard
A lengyel Rafal Majka a legjobb hegyimenőnek járó pettyes trikóban a tizenhetedik szakaszon július 20-án.
AFP / Jeff Pachoud
Köd a tizedik szakaszon Escaldes-Engordany és Revel között július 12-én.
MTI / EPA / Yoan Valat
Limoges és Le Lioran között a hatodik szakaszon július 6-án.
AFP / Kenzo Tribouillard
Rajongók fáklyáival szegélyezett út a nyolcadik szakaszon július 9-én.
AFP / Jeff Pachoud
A brit Christopher Froome a befutó előtt a párizsi Diadalív előtt július 24-én.
AFP / Jeff Pachoud
A győztes Christopher Froome, a Sky csapat brit versenyzője, a második helyezett francia Romain Bardet, az AG2R La Mondiale versenyzője, valamint a harmadik helyezett kolumbiai Nairo Alexander Quintana, a Movistar versenyzője.
AFP / Jeff Pachoud