Könyv a környezetvédelemről gyerekeknek
A szerző elmeséli egyebek mellett azt, hogy mi az ökológiai lábnyom, az üvegházhatás és a klímaváltozás.
A szerző elmeséli egyebek mellett azt, hogy mi az ökológiai lábnyom, az üvegházhatás és a klímaváltozás. Rajzos formában magyarázza el, hogy miért nem jó a túlzott szén-dioxid-kibocsátás, mekkora a Föld vízkészlete, hogyan lehet takarékoskodni és melyek a nem megújuló energiaforrások.
A könyv magyar gyerekeknek szól a magyar helyzetről, a tényeket és a miérteket is bemutatja, hogy "ne legyen annyira ijesztő" - mondta el Gévai Csilla kedden az MTI-nek, hozzátéve: ötleteket és lehetőségeket is mutat olvasóinak, hogy mit tehetnek ők Földünk megmentésért.
A "zord témát" humorosan és több mint 100 rajz segítségével igyekszik megértetni a 8-14 éves korosztállyal. Nem szabad ködösíteni és titkolózni, ki kell mondani, hogy hol tart és mennyire veszélyes például a vízhiány - hangsúlyozta a szerző. Az interaktív kiadvány arra is buzdítja az érdeklődőket, hogy megoldásokat keressenek: találják ki például, hogy mivel mehet az autó benzin helyett. Lehet rajzolni, ragasztani és színezni, "közösen gondolkodni".
A kötet "lelkiismeret okok miatt" jött létre, hogy tájékoztassa a gyerekeket, megismertesse velük a klímaváltozás okozta problémákat - mondta Gévai Csilla.
A nyolcvanoldalas kötet egy év alatt született meg, pénteken mutatják be a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon. A szerző elmondta azt is, hogy jelenleg a könyvhöz kapcsolódó oktatási programon dolgozik, amelynek segítségével csoportoknak tart majd foglalkozásokat a környezetvédelemről, a többi között a Normafánál.