szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Fair Play díjat kapott Életmű kategóriában a Magyar Vízilabda Szövetség utánpótlás igazgatója, a háromszoros olimpiai bajnok pólócsapat több játékosát felfedező és korosztályos világversenyeken aranyéremig vezető Kemény Ferenc.

Fecsó bá, ahogy mindenki hívja, a rá igencsak jellemző lendületes stílussal fogadta a hvg.hu gratulációját: "Köszönöm szépen, az igazság azonban az, hogy még kicsit bizonytalan vagyok, hogy miért kaptam. Ha kiderül a frankó, még a végén visszavonják."

Kicsit komolyabban "definiálva" a helyzet kettősségét: "A póló az átvágásról szól - persze a tisztesség határain belül. Az uszodára nem jellemző a szemétség. A pólómeccsen egymásnak esnek a játékosok, de a barátság a végén is megmarad."

Kemény Ferenc
Stiller Ákos

Az életműdíj életműre utal, ez pedig Kemény Ferenc esetében aranyérmek és kinevelt klasszisok sokaságát jelenti. A mai napig aktív edző, utánpótlásvezető helyén kezeli a Fair Play díjat, amelyre egyáltalán nem számított.

"Sose gondoltam rá, úgy is mondhatom, vízilabdás berkekben nem ez a díj a vágyálom, van annyi más... De hogy megkaptam, most nagyon nagyra értékelem. És mindenkinek köszönöm, aki lehetővé tette, hogy ne legyek szemét. Mindenkinek az életében vannak rossz döntések - nem a házasságra gondolok -, az enyémben is biztosan voltak, de ha a tisztesség megvan és az ember bele tud nézni a tükörbe, rendben vagyunk."

Az ünnepség után sokat nem foglalkozott a "díszmenettel", sietett vissza dolgozni. "Kicsit körülnézek felemelt fejjel, elegánsan megyek két kört, aztán csendben leülök a helyemre. Elintézem a dolgaimat."

Schulek Ágoston posztumusz életmű-díja

A tavaly elhunyt Schulek Ágoston, a Magyar Atlétikai Szövetség volt elnöke is - posztumusz  - fair play díjat kapott Életmű kategóriában a Magyar olimpiai Bizottság Fair Play Biztosságának díjátadó ünnepségén.  Díját felesége, illetve fia és lánya vette át Kamuti Jenőtől, a MOB Fair Play Bizottságának elnökétől a Művészetek Palotájában rendezett gálán.

 

Ugyancsak Életmű kategóriában diplomát vehetett át Szondy István olimpiai és világbajnok öttusázó, Gadányi Károly, a Vas-megyei Labdarúgó Szövetség elnöke, a 90 esztendős Rudas Ferenc, a Ferencváros korábbi 23-szoros válogatott futballistája, Erdélyi Béla, a Spartacus Vitorlás Egylet vezetőedzője, valamint Szendrei Istvánné gyógytestnevelő.

 

Tóth László, a Magyar Cselgáncs Szövetség elnöke díjat, Belicza János utánpótlás labdarúgóedző és Újvári Bence labdarúgó, valamint a Berekalli Éva, Egedy Nóra, Fórizs Réka, Groholy Diána, Lakner Zita, Lukács Eszter, Marjai Flóra összetételű női rafting-válogatott és a Tihanyi Yacht Club Nemecsek Dragonjának csapata diplomát kapott Fair play cselekedet kategóriában.

 

Kálomista Gábor producer, filmrendező a Marian Cozma meggyilkolását feldolgozó, Szíven szúrt ország című filmjéért részesült elismerésben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!