Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
2005-ben Tatyjana Andrianova a finnországi világbajnokságon bronzot nyert, de a tavaly decemberben kirobbant orosz doppingbotránynak ő az első (igazolt) áldozata. Anabolikus szteroid volt az akkori mintáiban - most derült ki.
Tíz esztendővel azután, hogy doppingvétségét elkövette, kétéves eltiltást kapott Tatyjana Andrianova orosz futó a Nemzetközi Atlétikai Szövetségtől (IAAF).
Az IAAF honlapján tette közzé a hírt a 35 éves Andrianova fegyelmi büntetéséről. Az orosz atlétanő frissiben, új technológiával újraelemzett mintájából az derült ki, hogy 2005-ben az anabolikus szteroidok közé tartozó sztanozololt használt, így meg nem engedett eszközt igénybe véve nyert bronzérmet 800 méteren a tíz évvel ezelőtti finnországi világbajnokságon. A mostani IAAF-verdikt nyomán az érmet az akkor negyedikként végzett mozambiki Maria Mutola kaphatja meg.
Andrianova esete része a tavaly decemberben kirobbant orosz doppingbotránynak, amelynek nyomán az IAAF november 13-án felfüggesztette orosz tagszövetségét. A skandalumot a német ARD televízió részben titokban rögzített kép- és hangfelvételei indították el, amelyek az IAAF számára bizonyítékként szolgáltak arra, hogy az államilag támogatott doppingrendszer, a pozitív tesztek eltussolása és a korrupció is hozzájárult az orosz sportolók eredményeihez. Moszkva előbb visszautasította a vádakat, ám később folyamatosan jelentették be ismert és sikeres, olimpiai és világbajnok atléták doppingvétségeit és büntetéseit.
Az orosz atléták jelen állás szerint nemzetközi versenyeken nem vehetnek részt, csak hazai viadalokon szerepelhetnek, s ha a döntés nem változik, a jövő nyári riói olimpián sem lehetnek ott. Az orosz sportági szövetség nem fellebbezett a döntés ellen, elfogadta tagságának felfüggesztését, egyúttal jelezte, mindenben együttműködik az IAAF által felállított öttagú ellenőrző testülettel, amelynek az oroszországi doppingellenes lépések megfigyelése a feladata.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.