Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kivételes olimpia rövid időre nemzeti egységet kovácsolt Franciaországban, ezt Emmanuel Macron elnök arra használná, hogy a saját ízlése szerint működő kormányfő mögé gyűjtsön többséget.
Tom Daley van olyan bátor, hogy ne csak az élet fájdalmait, hanem az örömeit is magához ölelje. A britek legsikeresebb és legszeretettebb toronyugrója öt olimpia és öt olimpiai érem – köztük egy tokiói arany – után 30 évesen most visszavonul. 14 éves kora óta a nyilvánosság reflektorában él, az internet nemcsak azt kapta fel, hogy két ugrás között kötöget, hanem azt is, hogy coming outolt. Daley a kötésminták és a melegjogi aktivizmus terepén is az önazonosságát megőrizve találta meg a helyét. Komfortosan mozog a példakép szerepében, miközben nem mellékesen bevonult a sporttörténelembe.
Kemény szavakkal illette az úszószövetség elnöke Hosszú Katinkát, aki az olimpia idején kritizálta és lemondásra szólította fel. Wladár Sándor szerint az úszó meg akarta vezetni a sportághoz kevésbé értőket és azt állítja, hogy a klubja jelenleg a piaci ár feléért használhatja a Duna Arénát.
Hosszú idő után először beszélt a Magyar Úszószövetség elnöke Milák Kristófról, aki annak ellenére, hogy a szervezet vezetése nem volt tisztában a felkészülése részleteivel, egy arany- és egy ezüstérmet nyert a párizsi olimpián. Wladár Sándor hősnek nevezte az úszót, és elnézést kért az októberi nyilatkozata miatt, amelyet úgy is lehetett értelmezni, hogy szerinte Milák tartozik Magyarországnak.
Magyar éremeső az olimpián – bár a Párizsban megrendezett ötkarikás játékok után nem jelenhetett meg ilyen szalagcím, a türk államok nomád olimpiáján még szépíthetnek a magyarok.
A klub csütörtökön jelentette be, hogy Leisztinger Tamás lett az új tulajdonosa, majd néhány órával később távozott Csertői Aurél, a Honvéd eddigi vezetőedzője.
Kiemelkedően sikeres szezonon van túl a magyar öttusa, s a szövetség elnöke úgy érzi, sikerült megszüntetni a szervezeten belüli vitákat és ellenségeskedést is. Mostantól az építkezésre összpontosítana, hiszen a sportág jelentős változás előtt áll. A hazai öttusázók új otthont is kaphatnak.