Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Dezső András
Szerzőnk

Dezső András

Dezső András Itthon

Nem pártkatona, de alkalmazkodóképes - ilyennek ismerik a Rogán-féle szupertitkosszolgálat leendő vezetőjét

Az Állami Számvevőszék egykori elnökének, Kovács Árpádnak a fia lesz a Rogán Antal irányítása alatt működő szupertitkosszolgálat élén. A nyilvánosság előtt eddig főleg történészként ismert Kovács Zoltán András hosszú éveken át dolgozott titkosszolgaként, egyszerű elemzőtől az Alkotmányvédelmi Hivatal felső vezetéséig jutott, egykori kollégái és ismerősei szerint nem “sötét pártkatona”, ezért is lepett meg sokakat a kinevezése.

Dezső András hvg360

Dezső András: Vigyél haza!

"Az egyik asztalánál addig békésen ücsörgő civil ruhás rendőr ezt már nem nézhette tétlenül. Elővette a szolgálati fegyverét, és parancsot adott Markónak, hogy dobja el a fegyvert. A nehézfiú megperdült, és hatszor lőtt a rendőrre. Mind a hat kilencmiliméteres lövedék talált. A halálosan megsebesült nyomozót azonban kemény fából faragták, és volt tengerészgyalogosként látott már tűzharcot". Dezső András írása személyes sorsokon keresztül ad betekintést a híres-hírhedt Los Angeles-i magyar maffia történetébe.

Dezső András hvg360

Sok fideszes legszívesebben már most rászabadítaná a titkosszolgálatokat a civilekre

A baloldal lejáratására a baloldal a legalkalmasabb, nem kell ehhez titkos információgyűjtés – viccelődött Rogán Antal a nemzetbiztonsági bizottság előtti meghallgatásán, miközben éppen fideszes politikusok és megmondóemberek sürgetik, hogy a szolgálatok dolgozzanak rá azokra, akik nincsenek velük. Egyelőre nem tudni, ezek az óhajok megmaradnak-e a politikai lózungok szintjén, vagy előbb-utóbb úgy alakítják a jogszabályokat, hogy a szolgálatoknak is könnyebb legyen megfelelni a politikai elvárásoknak – anélkül, hogy törvényt sértenének.

Dezső András Itthon

Rogán Antal elmondta, kit és mit tekint nemzetbiztonsági kockázatnak

Magyarország nemzeti szuverenitásának a védelme a titkosszolgálatok első és legfontosabb feladata, és az, hogy minden tegyenek meg annak érdekében, hogy Magyarország ne keveredjen háborúba - mondta Rogán Antal a parlament nemzetbiztonsági bizottságának szerdai ülésén, ahol őt, mint a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterjelöltet hallgatta meg a testület, miután a polgári titkosszolgálatok az irányítása alá kerülnének.

Dezső András hvg360

Ahogy demisztifikálódik Pintér, úgy pintéresedik el Rogán

Tizenkét évet kellett várnia Orbán Viktornak arra, hogy meggyengítse Pintér Sándort, akire fideszes körökben mindig is gyanakvással tekintettek. Igaz, a fideszesek körében ma már legalább annyira gyanakodva tekintenek a háttérbe vonult, de befolyásossá vált Rogán Antalra, mint régen Pintérre. A mítoszok mindkettőjüknél működnek, a váltás politikailag ezért is tökéletes. De nem lesz feltétlenül gyors, ehhez ugyanis a titkosszolgálatok azon vezetőit is arrébb kell majd állítania Rogánnak, akik a belügyhöz, azaz végső soron Pintérhez lojálisak. De ez csak idő kérdése.

Dezső András Itthon

Orbánék elveivel szemben álló kipróbált harcos a Budapestre szánt amerikai nagykövet

“Egyedülállóan jó ítélőképességgel rendelkezik, és képes előre látni a dolgokat ott is, ahol mások nem” – így jellemezte az Egyesült Államok egyik volt belbiztonsági minisztere David Pressmant, azt a polgárjogi ügyvédet és diplomatát, akit Joe Biden Budapestre küldene amerikai nagykövetnek. Pressman ért a médiához, ha kell, világsztárokkal szövetkezik, a nemzetbiztonsági ügyekben pedig nagyon otthonosan mozog. Nem véletlenül küldenék éppen őt Budapestre.

Dezső András hvg360

Szupertitkosszolgálatot kap Orbántól Rogán Antal

Rogán Antal kezében futhatnak össze a titkosszolgálatok információi, sőt a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter egy, gyakorlatilag újonnan létrejövő szupertitkosszolgálat élén állhat majd – egy benyújtott törvényjavaslat alapján. Pintérnél csak a rendőrség marad, az eddig a Belügyminisztérium irányítása alatt álló és Schadl György és társai ellen kutakodó Nemzeti Védelmi Szolgálatot elsorvaszthatják, ellenben az Alkotmányvédelmi Hivatal megerősödhet.

Dezső András hvg360

Példátlan hatalma lehet Rogán Antalnak az új kormányban

Rogán Antal megerősödését hozhatja az ötödik Orbán-kormány megalakítása, ez pedig nem éppen a konszolidációt vetíti előre. Formálódó jogkörei veszélyesen koncentrálják az eszközöket, hogy az állam nyakló nélkül alkalmazhassa a gazdasági és ideológiai kontrollt, akár orosz érdekeket is követve.

Dezső András Itthon

Két nappal a választások után amerikai menedékjogot kapott Varga Mihály egykori tanácsadója

Teljes körű menedékjogot kapott az Egyesült Államokban Bukta Béla, Varga Mihály jelenlegi pénzügyminiszter egykori tanácsadója – tudta meg a hvg.hu. Bukta ellen hamis tanúzás miatt Magyarországon korábban elfogatóparancsot adtak ki. Évekkel ezelőtt kémkedéssel is vádolták, de abban az ügyben felmentették. Bukta szerint az, hogy menedékjogot kapott, "súlyos üzenet" az Egyesült Államok részéről Magyarországnak.

Dezső András Itthon

Lecserélhetik a titkosszolgálatok irányítását, és egy Pintér–Rogán-konfliktusról is beszélnek a háttérben

Miközben mindenki Orbán Viktor új kormánynévsorát találgatja, belügyes körökben híre ment, hogy a polgári titkosszolgálatok új irányítást kapnak, így az Alkotmányvédelmi Hivatal elkerülhet Pintér Sándortól, az Információs Hivatal pedig Szijjártó Pétertől. Azt nem tudni, hogy egy ilyen forgatókönyv esetén ki vagy kik lennének ezeknek a titkosszolgálatoknak az irányítói, de könnyen lehet, hogy a Miniszterelnökség fennhatósága alá kerülnének, mi több, még Rogán Antal neve is felmerült.

Dezső András Világ

Reális-e egy atomháború, amivel az oroszok (megint) riogatnak?

Kezdetben kiszámíthatatlannak tűnt Oroszország háborúja Ukrajnával, és még most sem lehet teljesen kizárni egy esetleges eszkaláció lehetőségét, azt azonban jelenleg igen, hogy egy atomháborúvá fajuló totális háború alakuljon ki. Nem azért, mert Moszkva emberséges akar lenni, hanem azért, mert egy atomháborúval egyik fél sem jutna stratégiai előnyhöz. Az azzal való riogatás viszont nagyon is racionális lépés.

Dezső András hvg360

A sorozatos kiutasítások után az orosz hírszerzőknek még fontosabbá vált Magyarország

Az orosz diplomaták tömeges kiutasítási hulláma miatt pozíciókat veszített orosz titkosszolgálatok más, számukra biztonságosnak számító országokban folytathatják a tevékenységüket, például Magyarországon – állítja a Stratfor geopolitikai portál. Megerősödhet a nem fedésben dolgozó, úgynevezett illegális hírszerzők szerepe, miközben az orosz titkosszolgálaton belül történő tisztogatások csökkenthetik a kémek motivációját. A legrosszabb helyzetben az általuk beszervezett ügynökök vannak: ha akarnak, akkor sem tudnak kiszállni, miközben éppen most vállalják a legnagyobb kockázatokat.

Dezső András Itthon

Évekkel ezelőtt egy kibertámadás miatt került képbe, most a budapesti oroszpárti tüntetés hátterében bukkant fel

A budapesti oroszpárti demostráció Facebook-eseményének létrehozói között találtunk rá arra a P. Zoltánra, akinek a neve évekkel ezelőtt egy oroszok által elkövetett kibertámadás ügyében is előkerült. Akkor P. Zoltán egy újságírónak tagadta, hogy bármi köze lett volna a honvédelmi tárcát célba vevő adathalász akcióhoz.

Dezső András Világ

Lehet, hogy Moszkva cserben hagyja az ukrán politika sötét hercegét

Nem úgy tűnik, hogy a Kreml hajlandó lenne az ukrán titkosszolgálat által elfogott oroszbarát ukrán oligarcha-politikus, a sokak szemében árulónak tekintett Viktor Medvedcsukért cserébe foglyokat átadni Kijevnek. Pedig az “ukrán politika sötét hercegeként” emlegetett Medvedcsuk szoros kapcsolatot ápolt Putyinnal és amikor még úgy tűnt, hogy az oroszok villámháborúban legyőzik az ukránokat, neki is kulcsszerepet szántak.

Dezső András hvg360

Sokban hasonlít egymásra Orbán és Putyin esélytelen ellenzéke

A valós problémák helyett elvont üzeneteket fogalmaznak meg. Baj, ha nem elég „hazafiak”, de az is baj, ha túlságosan azok. Beletörődnek a színlelt ellenzéki szerepbe. Az orosz ellenzékiek néhány jellegzetes tulajdonsága a magyar ellenzéknél is visszaköszön, de abban is sok hasonlóságot lehet felfedezni, ahogy a hatalom viszonyul hozzájuk. Ez lenne az a környezet, amelyben egyre több ellenzéki gondolja úgy, hogy akárcsak Putyin, Orbán is leválthatatlan?

1
9 10 11 12 13
25