Megint kezdik
Izrael abba a gyanúba keverte Szíriát, hogy Scud rakétákat szállított a libanoni Hezbollah mozgalomnak. Egy újabb eszkaláció gátat vethet az amerikai–szíriai közeledésnek.
Izrael abba a gyanúba keverte Szíriát, hogy Scud rakétákat szállított a libanoni Hezbollah mozgalomnak. Egy újabb eszkaláció gátat vethet az amerikai–szíriai közeledésnek.
Aggódnak Indiában, hogy a tavalyi katasztrofális szárazság után lesz-e monszun az idén. A földrésznyi ország élelmezéséhez az esőn kívül újabb agrárreformra lenne szükség.
Kemény hangnemben szólította fel Washington Iszlámábádot a terror elleni harc fokozására a New York-i merényletkísérlet után. A háború óriási áldozatokat követel Pakisztántól.
Új misszionáriusokként amerikai evangélisták terjesztik hitüket Fekete-Afrikában, ami felboríthatja a kereszténység és az iszlám viszonylag békés egyensúlyát a kontinensen.
Időzített környezeti bomba a fejlett országokból a fejlődőkbe exportált egyre több elektronikai hulladék. Az ázsiai szeméttermelés is globális problémává vált.
Veszélybe sodorhatja a békefolyamatot, és alááshatja Ankara és az EU viszonyát a Ciprus újraegyesítését elutasító keményvonalas török ciprióta elnök megválasztása.
Megduplázódhat az idén a vasérc és az acél ára, mert 40 év után – követve az olaj, az alumínium és a szén példáját – alapvetően megváltozott az árképzés.
Iráni értelmiségiek meghurcolásával fokozza az elnyomást a teheráni kormány. A megosztott ellenzék összefogására száműzetésben élő vezető értelmiségiek erőszakmentes programmal álltak elő.
Afrika stabil országaként emlegetik Botswanát, a világ legnagyobb gyémánttermelőjét. Példaértékű a természetvédelem, ami viszont olykor az őshonos népek jogaiba ütközik.
A fellángolt erőszak újabb véres korszak baljós előjele lehet Irakban, miután a választás szoros kimenetele politikai bizonytalanságot okozott.
Vége a hadsereg korlátlan uralmának Törökországban, de kérdés, hogy az iszlamista erők a tekintélyelvűséget vagy a demokráciát erősítik. Átalakulóban van Ankara külpolitikája is.
Újraindulnak az izraeli–palesztin tárgyalások, a rendezés esélye azonban kicsi. A közvetítő USA Szíria kibékítésével vágná át a gordiuszi csomót.
Nemcsak a 2003-as amerikai invázió végére tehet pontot Irakban a hétvégi választás, de sok évtizednyi diktatúra és háborúskodás után, stabilizálódás esetén, új kor kezdődhet.
Sorsdöntő lesz a következő év Szudán számára, amely békét célzó alkut kötött a dárfúri lázadókkal és a szomszédos Csáddal, miközben a déli országrész a függetlenség felé halad.
Nem csak inni szeretik, már készíteni is tudják Ázsiában a skót whiskyt. A minőségi nedűk terén Tajvan és Japán, a tömegtermelésben India nyomul.
A nukleáris áttörés bejelentésével a teheráni kormány háttérbe szorította az ellenzékét, miközben egyre több jel utal arra, hogy az országnak atomfegyverprogramja lehet. A külföld egyelőre tehetetlen.