Kiderült, mennyibe kerülnek a Gripenek új légiharc-rakétái
Ötmilliárd forintnyi euróért kapnak német levegő-levegő rakétákat a Honvédség Gripenjei a modernizálás keretében.
Ötmilliárd forintnyi euróért kapnak német levegő-levegő rakétákat a Honvédség Gripenjei a modernizálás keretében.
A kormány a tervezettnél kétszer nagyobb hiányt csinált 2021-ben, pedig az adóbevételek a vártnál sokkal jobban teljesültek. A központi költségvetés adóssága 40 ezer milliárd forint fölé nőtt. A nyugdíjasok számának nőnie kellett volna az első félévben, de csökkent – „feltehetően” a pandémia miatt. A HM szerve kétszer annyit költött páncélosokra és helikopterekre, mint az Emmi szerve oltásokra és tesztekre.
A választások előtti pénzosztásnál a változó kamatozású ingatlanhiteleket felvevőkre is gondolt a kormány. A döntés árát most a bankok fizetik meg, de hosszú távú következményei jóvátehetetlen károkat okozhatnak.
Az MNB igazgatótanácsa egyhuzamban harmadik hete nem nyúlt az egyhetes betét kamatához (ami jelenleg az irányadó ráta): 4 százalékon tartják.
Minden uniós tagállamban visszaesett a háztartások (a lakosság) fogyasztása, de ez nem változtatott azon az évek óta fennálló tényen, hogy csak a bolgár háztartások fogyasztanak kevesebbet a magyaroknál. Románia először előzte meg Szlovákiát egy főre jutó GDP-ben, Magyarország és Lengyelország előzése következik.
A technológiai feltételek sok területen adottak lennének, hogy sokkal egységesebb, sokkal versengőbb, és így olcsóbb legyen a (digitális) szolgáltatások piaca az unióban. Ehhez azonban sokkal egységesebb szabályozásokra és adórendszerekre lenne szükség.
Teljes pályás lejárató kampányt folytat az egyesített budapesti közműcég jelenlegi, az MVM Magyar Villamos Művek volt vezére, Mártha Imre ellen a fideszes és az állami média. Mártha szerint ennek során manipulált fotókat és hazugságokat alkalmaznak – az tény, hogy nem szegény ember, de mint mondta, vagyonát évtizedek alatt szerezte, a versenyszférában is. A közművállalat képes lesz kezelni az elszállt költségeket, a paksi bővítést újra kellene gondolni, mielőtt nagy baj lesz. Interjú.
Idén új erőre kaphat a kriptopénzek és az egész blokklánc-ökoszisztéma szabályozás alá vonása, miközben az árfolyamukat a járványon túl a jegybanki szigorítások is befolyásolják. Az azonban szinte biztos, hogy a kutyás mémkriptóknak leáldozott.
November közepe óta a jegybank először nem emelt az irányadó kamaton, az egyhetes betét rátáján. Az irányadó kamat így továbbra is 4 százalék.
A bankoknak egyenszövegben kell tájékoztatniuk az ügyfeleiket, hogy a kormánynak köszönhetik a jelzáloghitelek kamatainak rögzítését, és arról is, pontosan mennyit nyernek az intézkedéssel.
Orbán Viktor vejének BDPST-je többségi tulajdont vásárol a Gránit Bankban Hegedüs Éva elnök-vezérigazgatótól. Hegedüs vezető tisztségét megtartja.
Ahogy az előző években már megszokhattuk, az év utolsó napjaiban százmilliárdok mennek közelebbről meg nem határozott állami vállalatoknak, és persze nem maradtak ki a határon túli támogatások meg az egyházak sem. A kormány tavasszal felemeltette az országgyűléssel a hiánycélt, az adóbevételek pedig a vártnál sokkal jobban teljesültek, így több pénzt lehetett elkölteni.
A főpolgármester és a Budapest-államtitkár jól odamondogattak egymásnak a fővárosi agglomeráció 2040-ig szóló vasúti stratégiájának elfogadása kapcsán. Ha a stratégia megvalósul, eljő az ingázók Kánaánja új, sűrűn járó járművekkel, felújított állomásokkal és a vonalakkal, kiváló összeköttetésekkel, beleértve a Duna alatti alagutat.
A Pénzügyminisztérium rendkívül optimistán tekint előre 2025-ig, növekvő gazdaságot, csökkenő éves hiányokat és államadósságot látnak. A társadalombiztosítási alapok azonban a következő években sem lesznek egyensúlyban. A kormány 2022-ben 1800 milliárd forintot szór a lakosságra, ez alaposan megdobja majd a háztartások fogyasztását és a GDP-t. 2025-ig folyamatosan csökkennek a lakásépítési támogatások és folytatódik az önkormányzatok szorongatása.
Nagyrészt a Gazdaságvédelmi Alapból vesz el forrásokat a kormány, hogy „csak” a GDP 4,9 százaléka lehessen az éves költségvetési hiány 2022-ben a választások elé időzített pénzszórással együtt.
A kormány kevésbé akar túlnyújtózni a takaróján 2022-ben, mint eredetileg tervezte. Számszerűen több mint 500 milliárd forintról van szó, de ha minden jól megy, spórolni nem kell majd, a 2021-es gazdasági növekedés miatt több pénz fog befolyni a kasszába 2022-ben is. Orbán Viktor mindenesetre úgy gondolja, a választások előtt lesz még tere az osztogatásnak.
Nem biztonságos, rossz kezekbe kerülnek az adatok, megfojtja a kis patikákat – ez az indok elég volt az országgyűlésnek, hogy megszavazza a vény nélküli gyógyszerek csomagküldős kiszállításának betiltását.
A kormány nagy nehezen odaadja Budapestnek a tömegközlekedés működtetésére járó milliárdokat. A pénz a túléléshez elég, de hosszabb távon csak sebtapasz egy lüktető artériás vérzésen. Az üzleti terv alapján az idei sem volt egyszerű év, de a 2022-es még keményebb lesz.