Ki lehet nyitni a felrázott szénsavas italt spriccelés nélkül?
Igen! Vagy nem. Attól függ, hogy a fizikai kutatásokat, vagy a tapasztalatot vesszük alapul.
Igen! Vagy nem. Attól függ, hogy a fizikai kutatásokat, vagy a tapasztalatot vesszük alapul.
Reggelizni vagy nem reggelizni? Az egyik tábor szerint a nap legfontosabb étkezéséről van szó, amit a szervezetünkkel szembeni vétek kihagyni, a másik oldalon viszont legalább ilyen hangosan érvelnek azok, akik szerint az étkezések számának csökkentésével kevesebbet eszünk, így jobban kordában tudjuk tartani a bevitt kalóriákat és a testsúlyunkat.
Nem csak tavasszal és nyáron kerülhet friss zöldség, gyümölcs az asztalra, a téli időszak is meglepően sokszínű ebből a szempontból.
A 33 országban végzett kutatásban a megkérdezettek közel háromnegyede mondta, hogy a tavalyinál jobb évre számít 2025-ben. Ám a magyarok alig több mint fele tenne személyesen is azért, hogy ez így legyen.
Magyarországon jellemzően egészen visszafogott karácsonyi posztok jelennek meg a politikusoktól közösségi médiában. Azonban ez nem mindenhol van így, sokszor karácsony apropóján egészen zavarbaejtő politikai üzeneteket próbálnak a választóknak átadni, Venezuelában pedig akkor van karácsony, amikor az elnök szeretné. Válogatásunkban érdekes, bizarr, vicces példákat hozunk arra, amikor a politika rácsavarodott az ünnepekre.
Munkahelyi karácsonyi partik, családi ünnepségek és persze a szilveszter – az év utolsó heteiben egymást követik a jellemzően alkoholfogyasztással járó társasági események, az ivásnak pedig jobbára elkerülhetetlen velejárója a másnap. Segítünk a kínok enyhítésében.
Az ünnepek előtti „stressmas” Magyarországon is népbetegséggé vált. Nem csoda, hogy egyre növekszik azoknak a tábora, akik elfordulnak a tárgyi ajándékozás hagyományától.
A Magyar Falu Program sikeres, a választási törvény példamutató a bírák elégedetlenkedése pedig érthetetlen – Gulyás Gergelyt hallgatta meg az Igazságügyi Bizottság.
Bár csak a hétvégén kezdődik a Czeglédy Gergő óbudai körzetében januárra kiírt időközi önkormányzati választás hivatalos kampánya, a Fidesz az elmúlt hétvégéken már ahhoz is gyűjtötte az aláírásokat, hogy a börtönben ülő Kiss László polgármester távozását kikényszerítsék.
Míg egy felmérés szerint a fél ország legfeljebb nézőként élvezi a sportot, egyre több magyar cég, szervezet ébred rá, micsoda lehetőségek vannak abban, ha a testmozgást csapatban végzik. Sok munkáltató ösztönzi, hogy a kollégák közösen nevezzenek be maratoni futóversenyekre – a gyakorlat a hosszútávfutók magányosságát is oldja, azonban még messze nem általános. A HVG pozitív példákat talált.
A hóesés – még ha csak pár centi is – mintha minden évben teljesen felforgatná a közlekedést, általánossá válnak a késések, járatkimaradások és a közúti balesetek. Bár minden évbenig bosszankodunk azon, hogy nem lehetett erre felkészülni, a probléma nem új. “Tél tábornok” már a XIX. században is támadt, megírta az újság.
Könnyített feltételekkel vehetnek át ugyan állami kastélyokat az önkormányzatok, ám az épületek fenntartását sokszor nem tudják vállalni. Az biztos, hogy a Márki-Zay Péter vezette Hódmezővásárhely megpályázza az egyiket – a polgármester szerint azért, hogy “ne lopják el”. Lázár János a kastélypályázaton tőkeerős vállalatok jelentkezését is várja, ám azok egyelőre hallgatnak.
10 éve „borított fénybe” tucatnyi várost Tiborcz István Elios Zrt.-je. A lakók sok helyen sötétebbnek találták az utcákat a korszerűsítése után, ráadásul a politikai hátszéllel működő cég megbízásait az OLAF is rossz szemmel nézte. Egy évtized távlatából az általunk megkérdezett városok közül több is elégedettnek mutatkozik a projekttel, igaz, ehhez az is kellett, hogy időközben több településen szép csendben besűrítsék, illetve lecseréljék a gyengébben muzsikáló lámpákat.
A második Kádár-rendszerben élünk, egy oroszok által uralt, állampárt által kormányzott országban, ahol berekesztik a fejlődést és távol tartják az országot a nyugattól és lassan az EU-tól is – hangzott el a Momentum október 23-i megemlékezésén a Magyar Rádió egykori épületénél.
Lenne benne potenciál – röviden így lehetne összefoglalni a szakemberek véleményét a Lázár János-féle kastélytörvényről. A piaci szereplők bevonása a hasznosításba szerintük sem ördögtől való, annak a jogszerűségét viszont, hogy ez esetben uniós pénzekből felújított kastélyokat vernek dobra, már az Európai Csalás Elleni Hivatala is vizsgálja. A törvény ráadásul azt sem zárja ki, hogy az állam egyszerre adja ki a kezéből a nemzeti vagyont és tartson fontos döntési jogköröket politikai szereplőknél.
Több önkormányzat is eljátszott a gondolattal, mi lenne, ha ők lehetnének az állam által dobra vert kastélyok gazdái.
A kutyák agressziószintjét meghatározhatja a fajta, azonban sokszor nem azok az állatok támadnak, amelyekről azt gondolnánk – erről is beszélt lapunknak egy szakértő, akit az ebtámadásokkal kapcsolatban kérdeztünk.
A tavaszi kampányban Magyar Péter organikus eléréssel tarolta le a Facebookot, a Tisza Párt növekedését ma már fizetett hirdetésekkel próbálják segíteni.
Nem divat, hanem életmód a rollerezés – mondják a közlekedési eszköz szerelmesei. Amilyen takarékos és környezetbarát a bicikli kistestvérének használata, olyannyira rizikós is. A tiltás helyett precízebb szabályozásra lenne szükség, ennek kialakítása megkezdődött.