Találtak egy bolygót a tudósok, ami megmutatja, mi lesz a Naprendszer sorsa
A kutatóknak egy újonnan felfedezett exobolygó mutatta meg, mi történik a Naprendszerrel nagyjából 5 milliárd év múlva.
A kutatóknak egy újonnan felfedezett exobolygó mutatta meg, mi történik a Naprendszerrel nagyjából 5 milliárd év múlva.
Az EU nagy részében ugyan nem tudunk vele utazni, a magyar külügyminiszter szerint az orosz vakcinára nagy a kereslet, így gazdasági érdekünk is a gyártása. November végén fogják tisztázni az orosz féllel a részleteket.
Újabb Galaxy Unpacked eseményt jelentett be a jövő hétre a Samsung. El is indultak ennek kapcsán a találgatások, hiszen olyan eszközök, szolgáltatások bemutatása jöhet, ami megér egy ilyen rendezvényt.
A Kaliforniai Technológiai Intézet mérnökei egy két lábon járó robotot és egy drónt kereszteztek, a végeredmény pedig egy igen jól egyensúlyozó szerkezet.
A jövő űrhajósai nemcsak a Holdra, hanem a Marsra is eljuthatnak. Utóbbi planétán viszont nagy kérdés, hol, milyen körülmények között fognak élni és kutatni. Egy építésziroda már tudja, az ötletet pedig a NASA is támogatja.
A Windows 11 már napok óta elérhető, először azonban az új gépeken mutatkozik be, és csak később válik lehetővé a közvetlen frissítés. A Samsung is ad ki új Windows 11-es készüléket, azonban úgy gondolja, hogy egy ilyen rendszerhez inkább a saját digitális asszisztense a megfelelő a Microsofté helyett.
A The New York Times információi szerint a Facebook lekorlátozta, melyik munkavállalója milyen belső csoportokhoz férhet hozzá.
Az ívelt sebészeti tű testen belüli biztonságos és hatékony irányításához fejlesztettek ki innovatív számítógépes módszert az Izraeli Műszaki Intézet (Technion) és az amerikai Észak-Karolinai Egyetem tudósai.
Ahogy terjed a világon az 5G, úgy nő a mobilhálózatokon átfolyó adatmennyiség. Könnyen belátható, hogy a rendszer egyre nagyobb energiát igényel. A hagyományosan használt technológiával ez egy idő után kezelhetetlenné és fenntarthatatlanná válik, ezért szükség van a rendszer zöldítésére – hívta fel az iparág figyelmét a Dubajban zajló MBBF 2021 technológiai konferencián Ryan Ding, a Huawei szolgáltatói üzletágának elnöke.
A kanadai szakemberek még szeptemberben végeztek éles repülést egy pilóta nélküli drónnal, hogy azzal juttassák célba a donorszervet. A repülés és a műtét is sikeres volt.
Az alábbi, ingyenesen használható webes alkalmazás segítségével egészen érdekes képszerkesztő funkciókat vethetünk be. Például eltüntethetünk objektumokat vagy személyeket egy képről.
A Facebook szerint pozitívak voltak a visszajelzések azokból az országokból, ahol a hírfolyamban kevesebb politikai tartalmat jelenítettek meg.
Ablakok helyett impozáns képernyőket építene a repülőgépek belsejébe az amerikai Rosen Aviation.
A mesterséges intelligencia okosodását jelzi, hogy a kompozícióiból egy szakértői csoport előadható és hallgatható szimfóniarészleteket tudott összeállítani.
Viktor Brjuhanovot 1988-ban tíz év börtönre ítélték a biztonsági előírások be nem tartása miatt. Halálának okát nem tudni.
A TransforMR digitális elemeket képes megjeleníteni a való élet objektumai előtt. A trükk akkor is működik, ha mozgó alakokat kell helyettesíteni.
A dohánynövény használatára utaló legkorábbi lelet eddig egy több mint 3 ezer éves pipa volt. Most magokat találtak a régészek, amik ennél is korosabbak.
Volt nagy meglepetés, mikor az indiai férfi felbontotta a dobozt. Azóta visszakapta a pénzét.
William Shatner egy 11 perces utazáson vett részt a Blue Origin űripari vállalkozás szerdai misszióján.
A pécsi virológus a 24.hu-nak beszélt arról, hogy egy vírusnak többszörösen mutálódnia kell ahhoz, hogy emberről emberre tudjon terjedni.