Megvan, hogyan keletkezhetett a sötét anyag
Amerikai kutatók új elmélettel álltak elő, miszerint a sötét anyag valójában az ősrobbanás előtt keletkezett, nagyon rövid idő alatt.
Amerikai kutatók új elmélettel álltak elő, miszerint a sötét anyag valójában az ősrobbanás előtt keletkezett, nagyon rövid idő alatt.
Eddig csak kézzel lehetett módosítani, ha egy e-mail küldésénél rossz helyre írta az ember a címzett és a másolatot kapó személy e-mail-címét. Most azonban ennek vége.
A Niagara-vízesésnél 2022-ben tűzgömbbé váló 2022 WJ1 átmérőjét az általa visszavet fény mennyisége alapján határozták meg, és igen érdekes eredményre jutottak az amerikai kutatók.
Különös megoldást szabadalmaztatott a Microsoft, az elosztott virtuális valóság lehetővé teszi a nézők számára, hogy egymástól függetlenül fedezzék fel a velük megosztott háromdimenziós világokat.
Dán kutatók szerint egyszerűen nem igaz a Meta azon állítása, hogy a mesterséges intelligencia segítségével már a jelentés előtt kiszűrik a káros tartalmak 99 százalékát.
A Play Áruházban terjesztették azokat az alkalmazásokat, melyek hitelt kínáltak a felhasználónak – közben azonban érzékeny adatokat kértek be és loptak el, így a tartozás behajtása már inkább volt egy zsarolás.
Kétfaktoros azonosítási rendszert vezetett be online rendszerében a Szerencsejáték Zrt. Röviden arról van szó, hogy nehezebb lesz illetékteleneknek ellopni a nyereményeket.
Az amerikai TIME magazin idén is összeállította az év 200 legjobb találmányának listáját. Erről nem hiányozhatnak a szépségipari termékek sem, amelyek fejlesztését mára szinte mindig komoly tudományos kutatásokra alapozzák.
Úgy hírlik, hogy egy valóban légies okostelefon is helyet kap majd jövőre az iPhone 17 családban, válaszul arra, hogy egyre több gyártó rukkol ki egészen vékony telefonnal. A neves Apple-szakértő azonban szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy egy ilyen iPhone-modell sikeres lehet.
A TIME magazin idén is összeállította az év legjobb találmányainak listáját. Nézzük először a TIME 200-ról azokat a készülékeket, melyek a fogyasztói elektronika kategóriájában érdemelték ki az elismerést.
Amerikai kutatók arra voltak kíváncsiak, hogy miután az étrend hatással van az egészségre, vajon a megélt stressz befolyásolható-e azzal, ha valaki előnyben részesít bizonyos ételeket. Ismét csak két nagy ellenlábast, a mediterrán és a nyugati étrendet hasonlították össze.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Az amerikai Aikido olyan, vízre telepíthető szélerőművet fejlesztett, amit 40 óra alatt össze lehet szerelni és üzembe lehet állítani. Mindez jelentősen lerövidíti a telepítés idejét és költségeit.
Ideje megismerkedni egy új fogalommal: generatív háttérkép érkezik az újabb Samsung tévémodellekre. És ha már generatív, akkor nem meglepő, hogy a mesterséges intelligencia is benne lesz.
Egy-egy új készség elsajátítása időigényes, nem mellőzhető a gyakorlás. Amerikai kutatók viszont találtak egy módszert, amellyel állításuk szerint a hagyományos módoknál hamarabb elérhetjük a célt.
A Hubble űrteleszkóp felvételei alapján a Jupiter rendkívül erős mágneses tere, valamint az Io hold vulkanikus tevékenysége páratlan folyamatokat indít be a bolygó légkörében.
Árazás tekintetében beéri a Spotifyt az Apple Music, decembertől már mindenkinél a magasabb havidíjat vonják le.
Japán kutatók egy olyan neurális hálózati modellt fejlesztettek, amelyik képes rekonstruálni egy domborművet. Ami az érdekes benne: ez a történelmi örökség valójában nem is látható, csupán egy szürkeárnyalatos kép van róla.
Az, hogy az adatok megszerzése, azok elemzése és folyamatos monitorozása elkerülhetetlen, már sokak számára világos: ha jól használjuk őket, akkor hozzájárulhatnak a gyártási folyamatok rejtett tartalékainak kiaknázásához. A Bosch Rexroth Kft. Kassow Robots Open Day rendezvényén jártunk, ahol Dr. Sas Zoltánnal beszélgettünk a digitalizációról, arról, hogy a folyamatos fejlődés hogyan járulhat hozzá a versenyképesség megőrzéséhez és növeléséhez. Valamint arról is, hogy a hazai cégek mennyire nyitottak az innovációra.
Az okostelefon és az annál kisebb okosóra után az okosgyűrű lehet a következő, sokak érdeklődésére számot tartó technológiai csemege. Az első két kategóriában éllovas az Apple, az okosgyűrűvel kapcsolatban viszont – egyelőre – nem hallani róla. Vajon így is marad ez?