szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

A chicagói LifeGem vállalat 2002-ben hívta fel magára először a figyelmet hamu és gyémánt szolgáltatásával, mármint azzal, hogy emberi hamvakból csinál gyémántokat. Most finomított szolgáltatásán kissé úgy, hogy a kecske is jóllakjon, meg a káposzta is megmaradjon, azaz: temetni is lehessen, de gyémánt is maradjon az elhunyt után. Utóbbi készül az illető hajából.

Ilyen gyémántot akarnak
gyártani Beethoven hajából.
Művészi drágakő
© LifeGem
Az üzletág azonban hírességekkel is bővíthető, mivel számos nagy embernek fennmaradt a hajából pár tincs. A világ legnevesebb hajgyűjtője John Reznikoff, a hobbi Guinness-rekordere, neki van a legnagyobb és legértékesebb „készlete”. A LifeGem már kapcsolatba is lépett vele, és ígéretet kapott tőle Beethoven 6-10 hajfürtjének átadására. Ezekből a cég 3 darab 0,5-1 karátos gyémántot fog készíteni, így a XVIII. századi zeneszerzőnek nem csak a művei lesznek örökek, hanem ő maga is kissé.

A Beethoven-gyémántokat a cég árverésen akarja értékesíteni, a befolyt pénzből pedig jótékonyt célt szolgálni.

A LifeGem 2002 óta egyébként vagy kétezer családtól kapott megrendelést hamuból gyémántra, a famíliák többsége általában nem csak egy, hanem több drágakövet is készíttet elhunyt rokonából.

Az eljárás lényege: az emberi szervezetben lévő szénvegyület átalakítása kristályos szerkezetekké hatalmas nyomással és hővel. A kapott gyémántot utólag azért még csiszolni is kell.

Reznikoff kezében van egyébként Abraham Lincoln, Marilyn Monroe, Charles Dickens haja is, és még sok más hírességé. Gyűjteménye több mint száz híresség ereklyéjét őrzi.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Associated Press Tech

Meglelték Beethoven koponyájának darabjait

Egy kaliforniai üzletember a birtokában lévő koponyacsontokról – amelyeket ük-nagybácsikájától örökölt – azt állítja, hogy azok a világhírű német zeneszerző Ludwig van Beethoven földi maradványai.

Gazdaság

Kipukkadt gyémántbiznisz

Egyre több dühös ügyfél követeli gyémántokba fektetett pénzét a DT Diamond Rt.-től, a cég azonban - tulajdonosváltásra hivatkozva - nem fizet. Az új gazda személye és a feltűnően alacsony vételár miatt a Fővárosi Főügyészség csődbűntettet gyanítva vizsgálódik.

hvg.hu Világ

Gyémántok Schumacher Ferrariján?

Decemberben még úgy tűnt, hogy a Ferrari hamarosan bajba kerül, hisz a Vodafone 2007-es átigazolása a versenytárs McLarenhez évi 40 millió dolláros bevételkiesést jelent a Scudeirának. Az új szponzor azonban nem váratott sokáig, a világ legnagyobb gyémántkitermelője, a dél-afrikai De Beers állítólag évi 50 millióval száll be a Forma 1-es üzletbe.

hvg.hu Itthon

Gyémántügy: strómanok és éceszgéberek

Hubertus Jacobus, Berodzke Gregory, Gotlieb Áron, dr. Matula és Janca mérnök – nem egy ismeretlen Rejtő-regény figurái, hanem a „gyémántügy néven” elhíresült nagyszabású csalássorozat szereplői ők. Vannak köztük fiktív személyek és valóságosak is. Az ügyészség két személyt vádol.