szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Semmi gond.

Semmi gond. A LockNote nagyjából azt nyújtja, mint amit a Notepad: a végtelenségig leegyszerűsített szövegbevitelt. Másra valójában nem is jó, viszont van egy remek tulajdonsága: AES 256 bites titkosítással képes ellátni jegyzeteinket.
Ennek megfelelően nem TXT formátumba ment, hanem – kissé szokatlanul – EXE-be.

Így készül a titkos feljegyzés...

Bizony, a végeredmény egy darab EXE fájl, jelszóval védve, amelyre ha duplán rákattintunk, megnyílik a jegyzetünk, természetesen a LockNote-ban, még akkor is, ha annak korábban híre-hamva sem volt a gépen.
Szóval letöltjük, elindítjuk (nincs telepítési procedúra, vagy beállítási macera, futtathatjuk akár egy USB memóriakulcsról is), írunk, mentünk, jelszavazunk, a végeredmény pedig egy EXE kiterjesztésű programfájl, amelyet dupla kattintással nyithatunk meg később akár egy másik gépen is, persze a jelszó birtokában. A kör sosem zárul be, mivel az EXE fájlok tartalmát tovább szerkeszthetjük, újra elmenthetjük őket, vagy menthetjük akár más néven is a változásokat, egy újabb EXE fájlba. Egzotikus darab...

A jelszó megadása után elkészül az új EXE fájl, benne a jegyzettel

Az aprócska program érdekessége, hogy bármilyen szöveges fájlt (TXT) rádobva az ablakára, azt is azonnal titkosított EXE állománnyá konvertálja.
A LockNote ingyenes és nyílt forráskódú, mellesleg a jó nevű Steganos fejlesztése, akik számtalan nagyszerű biztonsági csomaggal vannak jelen a szoftverpiacon.


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!