szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Bálnamenhellyé nyilvánította teljes, öt és félezer kilométer hosszú Csendes-óceáni partvidékét Chile.

A dél-amerikai ország parlamentje pénteken hagyta jóvá a bálnavadászatot betiltó törvényt, amelyet Michelle Bachelet elnök már a Nemzetközi Bálnavadászati Bizottság (IWC) júniusi santiagói ülése idején bejelentett. A Greenpeace Chile zöldszervezet üdvözölte a tilalmat, habár annak csak szimbolikus jelentősége van, mivel a hosszú tengerparttal rendelkező Chile felségvizein már évtizedek óta nem vadásznak bálnára. Latin-Amerikában már korábban betiltotta a bálnavadászatot Argentína, Brazília, Costa Rica, Mexikó és Panama. A tengeri emlősökre a fő veszélyt jelenleg a japán halászhajók és a környezetszennyezés jelentik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Tömeges pilótabálna-pusztulás a parton

Partra vetődött 78 pilótabálna pénteken Új-Zéland északi részén, 38 elpusztult közülük, de a többit olajmunkásoknak és önkéntes segítőknek sikerült visszaúsztatni a nyílt tenger vizébe.

MTI Tech

Műholdas technológia bálnavizsgálathoz

Állatbarát módon, műholdas technológia segítségével készül vizsgálni a Csendes-óceán déli medencéjében a púpos bálnákat a Greenpeace. Nincs szükség arra, hogy kutatási célból leöljék a bálnákat – üzente a napokban Japánnak a természetvédelmi szervezet.

Hét nap

MAGYAR BÁLNATILALOM

Ötvenharmadikként Magyarország is csatlakozik a bálnavadászatot szabályozó 1946-os nemzetközi egyezményhez.

MTI Világ

Japán folytatja a bálnavadászatot

Az erőteljes nemzetközi tiltakozást figyelmen kívül hagyva Japán vasárnap bálnavadász hajókat indított útnak az Antarktiszra. A flotta egy régi japán bálnavadász városból, Simonoszekiből futott ki.