szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A Supertooth Disco például egy kiváló, akár vezeték nélkül is...

A Supertooth Disco például egy kiváló, akár vezeték nélkül is használható mobil hangszóró, amely tökéletes társ, ha kirándulni megyünk, vagy rögtönözni szeretnénk egy bulit a dalokkal feltöltött mobiltelefonunk segítségével.
A hangszóró egyetlen, hosszúkás doboz, az elején néhány vezérlőgombbal, a hátulján pedig két csatlakozóval, amelyből az egyiket a töltéshez használhatjuk, a másik pedig akkor jön jól, ha mégis inkább vezetékes kapcsolattal csatlakoznánk mondjuk egy számítógéphez, videokamerához, vagy iPodhoz. Utóbbi is jó megoldás, hiszen a Supertooth Disco azért kellemesebben szól, mint egy noti vagy egy kamera beépített hangszórója, de a készülék lényege mégis inkább abban rejlik, hogy képes Bluetooth kapcsolaton keresztül is kapcsolódni mobiltelefonokhoz és számítógépekhez.

Teljesen mobil hangszóró...

Végre nem kell belegabalyodnunk a kábelekbe, sőt adott esetben még konnektorra sincs szükség: a tóparti bulin 10 órán át zenélhetünk, ha előtte teljesen feltöltöttük a hangszóró akkuját. A 10 óra közepes hangerő esetében tartható, ha nagyon bömböltetjük, kicsit előbb adja meg magát (ha még a mélyhang-kiemelést is bekapcsoljuk, az ugyancsak nem tesz jót az akkunak, de 3-4 órát így is kibír).
Párosítani a készüléket gyakorlatilag gyerekjáték: ha öt másodpercig nyomva tartjuk a bekapcsolás gombot, felfedezhető és párosítható állapotba kerül, passkey-ként pedig elegendő négy darab nullát megadnunk, ha kérné a telefon vagy notebook. Mi párosítottuk néhány Sony Ericsson telefonnal, egy iPhone-nal és egy MacBook Pro-val, egyik esetben sem volt gondunk. Megbízhatóan üzemelt, bár a kapcsolat felépítésénél és bontásánál hajlamos „pattogni”, illetve amikor a MacBookon egy Bluetooth-os egérrel használtuk párhuzamosan, annak egy kicsit „bezavart”.

Még egy tokot is kapunk hozzá, hogy megóvjuk a sérülésektől

Az iPhone esetében minden gördülékeny volt, ha már egyszer egymásra találtak, legközelebb automatikusan kapcsolódtak, bejövő hívásnál pedig szépen „áttette” a telefon a saját hangszórójára a hangot, majd a hívás befejeztével ismét megszólalt a zene a BT hangszórón. Tökéletes volt az együttműködés a két készülék között (a hangerőt ilyenkor csak a BT hangszórón lehet szabályozni).
Hangminőségre a Supertooth Disco nagyjából azt hozza, amit egy ekkora készüléktől elvárhatunk. A dobozban két kis hangszóró (2 x 8 W RMS) és egy „mélynyomó” (12 W RMS) bújik meg, ezektől dolby surround hangzás ugyebár nem várható, és a sztereó hatás sem különösebben érvényesül ekkora távolságra elhelyezett hangszóróknál, de ettől még élvezhető a hangja. A saját basszus-kiemelője helyett érdemesebb a lejátszáshoz használt szoftverben állítgatni az equalizert.

Nincs sok csatlakozó, de miért is kellene, ha van Bluetooth?

Teljes hangerőn a hasonló készülékeknél megszokott módon jelentősen torzít és zajos, így sok értelme nincs ütközésig csavarni, de ha nem próbálunk vele túlüvöltetni egy stadiont, akkor nagyon kellemes zenei élményben lehet részünk.
A Supertooth Disco persze nem azért lehet a kedvencünk, mert olyan kristálytiszta a hangzása, hanem mert szinte bármilyen „hangkeltő” eszközzel összeköthetjük, ha az képes Bluetooth kapcsolatra (vagy akár a vezetékes line-out is használható), és méreténél fogva (315x70x89 mm) abszolút kényelmesen magunkkal vihetjük bárhová (alig egy kilós).
Arra, hogy egy notebookon nagyobb élmény legyen mozizni, vagy a mobiltelefonról, PDA-ról bárhol, bármikor normális minőségben tudjunk lejátszani zenéket, tökéletes.
A 28 ezer forint körüli ár még a megfizethető kategóriába tartozik, így ha szükségünk van egy bárhol előkapható, vezeték nélkül is használható mobil hangszóróra, érdemes elgondolkodni a beszerzésén.
Aki ennél olcsóbb, de hasonló megoldásra vágyik, az olvassa el a Parrot Party tesztjét a Life-style.hu oldalon.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

Kipróbáltuk: LG Arena

Az iPhone megjelenése annak idején nemcsak az Apple-nek tett jót, de kellőképpen felpofozta a mobilgyártókat is.