A közösségi oldalak az internetes boom csúcsát jelentik, jelentős innovációra már nem igazán számíthatunk, állította Peter Theil, a PayPal egyik alapítója, egyben a Facebook egyik kezdeti befektetője is. Theil elmondta: véleménye szerint a közösségi oldalak történetében az utolsó lapoknál tartunk már. Szerinte a számítógépkorszak az internetben, az internet pedig a közösségi oldalakban csúcsosodott ki, ezt követően meg nagyon messzire kell már mennünk ahhoz, hogy meglássuk, mit hoz a jövő - vélhetően az 1950-es évek sci-fijéhez kell visszanyúlnunk, hogy elképzelhessük, mi jön most.
Míg több résztvevő nem értett ezzel egyet, azt mindegyikük elfogadta, hogy a közösségi oldalak már az élet alapvető részét képezik, ugyanúgy, ahogyn az email is, a trendekből pedig kiviláglik: egyre többen fogjuk okostelefonjainkon nézni az egyes közösségi hálókat.
A közösségi oldalak társadalomra gyakorolt hatásáról beszélt Reid Hoffman, a LinkedIn alapítója. Hoffman szerint csak most kezdjük látni azt, hogy hogyan alakul életünk annak hatására, hogy mindenki valós identitásával és kapcsolathálózatával található meg az oldalakon. Az, hogy a transzparencia miként változtatja meg életünket, Biz Stone, a Twitter egyik alapítójának beszédében is szerepet kapott: azt állítja, hogy a személyes, de ugyanakkor publikus információk tökelegével jobban megérthetjük az emberi viselkedést. Az emberek ugyanis, mondja Stone, sokkal nyitottabbak lesznek, nagyobb empátiára és toleranciára tesznek szert, ergo jobb állampolgárok lesznek, és az ilyen nyitott kommunikáció hatására fajként, emberiségként is fejlődni fogunk. Minderre Reid azt állítja: a közösségi oldalak információival a jövő gazdasági trendjeit is meg lehetne jósolni, valamint akár még személyreszabott ajánlatokat is kaphatnánk arra, hogy kivel találkozzunk ahhoz, hogy karrierünket elősegítsük.
Elérkeztünk a végéhez, mondja a Facebook befektetője
A népszerű közösségi oldalak alapítói és befektetői találkoztak a University of Oxford Saïd Business School beszélgetésén, ahol elmondták, hogyan látják az egyes oldalak és az internet jövőjét. Van, aki az egész végét látja, van, aki szerint az emberiség új szintre lép, írja a New Scientist.

„Már a levelibékára is leszavaznának az emberek, ha az kellene a Fidesz leváltásához” – ilyen volt Magyar Péter országjárásának első napja
Rekordméretűre duzzasztaná Brüsszel az uniós költségvetést, de jogállamiság nélkül nem adna EU-pénzt – bemutatták a hétéves tervet
Példátlan döntésre készülhet Trump: elmozdítaná a Fed elnökét
Zelenszkij személyes felügyelete alatt vizsgálják ki az ukránok Sebestyén József halálának körülményeit
Önazonossági törvény: megvan az első település, amely rendeletet hozott
Videón a hatalmas tűz, lángba borult a Tomorrowland fesztivál nagyszínpada
Karácsony Gergely: Nemsokára Anonymus Antal is jelentkezik majd egy összevágott hangfelvétellel
Végleg hazarendelték a budapesti lengyel nagykövetet
Pottyondy Edina: Hszi Csin-ping börtönbe veti az oligarcháit, Putyin kihajítja őket egy ablakon, Magyarországon meg elkezdték fapadosra kényszeríteni őket
Papp Réka Kinga: Orbán mérhetetlenül gyáva
Exkluzív Reuters-jelentés: Putyint nem érdekli Trump, újabb részeket akar kihasítani Ukrajnából
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.