szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Mindenki félregépelt már életében legalább egy honlapcímet – gyakran előfordul, hogy a google.com helyett például goole.com kerül a címsorba. Egyszerű és gyakori hiba, olyannyira, hogy vannak, akik erre alapozzák a csaló vállalkozásukat.

Paul Ducklin biztonsági szakértő alaposabban utánanézett, mik a gépelési hibák kockázatai. Górcső alá vette, melyek a leggyakrabban elgépelt weboldalcímek, és ki hogyan használja ki a gépelési hibákat – áll a Sophos blogjában.

A Facebook, a Google, a Twitter, a Microsoft és az Apple honlapjával egyetemben Paul Ducklin 1502 weboldalról és 14 495 URL-ről gyűjtött be adatokat, következtetéseit pedig részletes tanulmánybanfoglalta össze.

Kutatási eredményei azt jelzik, hogy sokkal óvatosabbnak kell lennünk, ha elgépeljük a weboldal címét.

Az elírások mintegy három százaléka visz ugyanis fertőzött oldalra – hackerek, adathalászok, online csalók vagy spamerek hálójába kerülhet, aki oda téved. A nagy nevek elírására bazírozó URL-ek 2,4 százaléka pornó vagy társkereső oldal, ami sokaknak nem nagy ügy, de ha egy gyerek nézi meg az oldalt, az már igenis problémás, és a munkahelyen is kellemetlenséget okozhat. 

A címek 15 százaléka reklám, 12 százalék informatikával és hostinggal kapcsolatos, és hat százalék vitt keresőkre.

Egyes cégek, mint a Google is, megelégelték, hogy csalók lássák az elírások hasznát, ezért maguknak követelik a félregépelt neveket. Ilyen a Google is, a YouTube tulajdonosa, mely a TechCrunch szerint igényt tart a Youtbe.com, a Youtub.com, a Youtue.com, a Youube.com és a Yutube.com domainre is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Kártékony iPhone 5 emailek

Az iPhone 5 keddi bejelentésének hírét használják fel az internetes bűnözők, hogy kártékony kóddal fertőzzék meg a Windows PC-ket.

hvg.hu Tech

Tönkreteszik a karácsonyt az emailek

A brit munkavállalók mintegy fele tervezi, hogy az ünnepek alatt is ellenőrzi majd az emailjeit – derül ki egy biztonsági cég felméréséből.

hvg.hu Tech

Csúszik a Google-Motorola adásvétel

Egyelőre nem vásárolhatja meg a Google a Motorola mobil eszközöket gyártó részlegét, az Európai Bizottság további dokumentumokat kért be, melyek „elengedhetetlenül szükségesek a tranzakció értékeléséhez”.  

MTI Gazdaság

A kínai "Google" a hatodik legértékesebb cég az országban

Túlnyomórészt állami tulajdonban lévő cégek szerepelnek a legértékesebb kínai márkák top tízes rangsorában, közülük a China Mobile az első - derül ki a WPP marketingkommunikációs cég tanulmányából. A hatodik helyen a nem állami tulajdonú internetes keresővállalat áll.

hvg.hu Tech

Arcfelismerés a Google Pluszban

A keresőcég közösségi oldalán elindítják a "Find My Face" projektet, azaz automatikusan azonosítani tudja egy szoftver a Google Pluszon publikált képeket. A Google tanult a Facebook hibáiból, kikérik a felhasználó hozzájárulását. Sminkkel és frizurával be lehet csapni a szoftvert.