Egyre jobban odavagyunk az e-könyvekért

Európában közel 40 százalékkal nőtt az e-könyv-olvasók piaca a világ harmadik legnagyobb gyártója, a PocketBook becslése szerint. Az idei trendek középpontjában a felhőalapú szolgáltatások és a felhasználói élményt növelő alkalmazások fejlesztései állnak.

  • hvg.hu hvg.hu
Egyre jobban odavagyunk az e-könyvekért

A PocketBook adatai szerint az e-olvasók eladási száma 2014-ben az előző évhez képest 30-40 százalékkal nőtt Európában, míg a világpiaci növekedés üteme elérte a 20 százalékot.

A jelenlegi hardverszintű fejlesztések hagyományosnak mondhatók, a közeljövőben nem várható igazán jelentős változás az e-könyv-olvasók felépítésében. Ez a vállalat szerint azt jelenti, hogy a készülékek ára sem fog számottevően változni.

Az e-olvasás népszerűsége világszerte stabil és folyamatos növekedést mutat, ez a trend pedig a magyar piacon is érvényesül. A KSH adatai szerint 2012-ben a digitális könyvek, valamint e-könyvek forgalma meghaladta a fél milliárdot (535 millió forintot tett ki), ez a szám 2013-ra pedig 862 millió forintra nőtt.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?