Három évvel a fejlesztés kezdete után világszerte elérhetővé teszi tényellenőrző funkcióját az Instagram – közölte a képmegosztó. Az újdonság a szolgáltatásra felkerülő bejegyzéseket figyelve dönti el, azok hazugságra épülnek-e vagy megbízható információt tartalmaznak.
Bár az Instagram mérföldkőként jellemzi az újítást, azt azért igyekeztek leszögezni, hogy a politikusok által kitett képeket és videókat nem fogják így ellenőrizni. A döntés értelmében a politikai szereplők az Instagramon is olyan szabadságot kapnak, mint amilyet a Facebookon élvezhetnek.
Ha tehát egy bejegyzésben hazugságot terjesztenek, az Instagram szó nélkül átengedi majd a posztot.
A fejlesztés mindenki másra vonatkozó része egyébként úgy néz ki, hogy a gyanús képeket és videókat a rendszer minden alkalommal jelzi majd. A posztok ilyenkor elsötétült háttérrel jelennek meg, egyértelmű utalással, hogy a tartalmuk félrevezető.
Az Instagram azt is elárulta, hogy a rendszer működtetéséhez 45 szervezettel dolgoznak együtt, ők végzik a bejegyzések ellenőrzését is. A fejlesztés eddig is létezett, de kizárólag az Egyesült Államokban használták.
A tényellenőrző bevezetése azért is sürgető, mert a különféle konspirációs teóriák, illetve direkt félrevezetés céljából írt bejegyzések továbbra is az Instagramon terjednek a legjobban. Hogy ennek ellenére miért vártak vele ennyit, azt már nem közölték.
A hazug bejegyzéseket az Instagram nem fogja eltávolítani, a felhasználók, ha akarják, ugyanúgy megnézhetik azokat is.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.