Gyógyszert javasol, receptet ír, akárcsak az ember: robotorvos állt munkába Kínában – videó
A mesterséges intelligenciával rendelkező asszisztens, Xiao Yi az első olyan robot a világon, amely sikerrel teljesítette valamely ország orvosi vizsgáját.
A mesterséges intelligenciával rendelkező asszisztens, Xiao Yi az első olyan robot a világon, amely sikerrel teljesítette valamely ország orvosi vizsgáját.
Három egyszerű kérdés-válasz páros alapján kell megfejteni az alábbi feladványt. Elsőre könnyűnek tűnhet, de a helyes válasz megtalálása legtöbbeknek komoly gondolkodást igényel.
Hamarosan megjelenik egy Xiaomi-csúcstelefon, amelybe a Qualcomm jelenlegi legerősebb lapkakészlete, a Snapdragon 845 kerül.
Sokan a világ legveszélyesebb repülőterei között tartják számon, mások szerint egyenesen ez a legveszélyesebb: Bhután egyetlen nemzetközi repülőterére – a Himalájai csúcsai között lavírozva – nem is olyan egyszerű leszállni.
Másfél évtized után lecserélik a mára több ponton is sebezhetővé vált WPA2-es wifibiztonsági protokollt. Az új technológiát már az idén bevezethetik, pár éven belül, a régi routerek elöregedésével és cseréjével mindenkihez eljut.
Az instagramozók eddig maximum üzenetek formájában kommunikálhattak egymással. Ez rövidesen megváltozhat, ugyanis két új funkció is kerül az appba, amelyek a felek közötti párbeszédet segítik.
Fényűző római kori lakóház maradványaira bukkantak mélyen a föld alatt Rómában a történelmi belvárost is érintő C-metróvonal építése közben.
A felhasználóknak nagyon nem tetszett, hogy a Facebook két hírfolyamot akar működtetni, ezért a fejlesztők úgy döntöttek, megszűntetik a nemrég bevezetett újítást.
Véget ért a barcelonai MWC, de semmi pánik, egy sor tech-esemény van még előttünk ebben az évben. Például a Google I/O konferencia, amelyre kimentek az első meghívók.
Szupergyors processzorral támad a Xiaomi fémvázás prémium hordozható számítógépe, mely árban igen masszívan bemegy a hasonló kategóriás Apple notebookok szintje alá. De vajon milyen a gyakorlatban?
Összegyűjtöttük egy cikkbe az elmúlt napok legérdekesebb, legolvasottabb tech témáit – nézzük, mi történt a héten.
Míg Európában emelkedett a 4G hálózatok átlagsebessége, a világ többi régiójában nem javultak a letöltési sebességek. A Magyarországon működő 4G hálózatok sebessége kiemelkedő, a harmadik legjobb Európában, és lefedettségben is a top 3-ban vagyunk – számolt be az OpenSignal nevű független szervezet, amely okostelefonos alkalmazásával világszerte méri a mobilhálózatok teljesítményét.
Azt hihetnénk, hogy egy éjjeliszekrénynek csupán lepakolós funkciója lehet, azonban az alábbi bútordarab rácáfol erre a vélekedésre.
A visszafejlesztett készülék SMS-t már tudni fog, de Facebookot semmiképp.
Talányos kérdések helyett egyszerű, ám mégis szívbe markoló forgatókönyvet vázol fel a Shadow of the Colossus: oltsunk ki tizenhat életet, és esélyt kapunk elvesztett szerettünk visszatérésére. A legendás játékdizájner, Fumito Ueda 2005-ös remekműve sziklaszilárd iskolapéldája a japán történetmesélők nagyszerűségének.
Nagy visszhangja van annak, ha a biztonsági kutatók rosszindulatú appokat találnak a Google Playben. Arról viszont kevesebb említést történik, hány ilyen alkalmazás letöltését előzi meg a Google.
Az izraeli Cellebrite cég azt állítja, hogy új hardvereszközük képes feltörni az iOS 11-et és a régebbi verziókat futtató iPhone-okat.
Viszonylag rövid időn belül több ország is kifejleszti a mostaniaknál ötször-hatszor gyorsabb repülőket, de mint azt épp az oroszok minapi bejelentése jelzi, az új technológia a fegyverkezési versenyt is felpörgetheti.
Bár konkrétumokat továbbra sem tudni, az már bizonyos, hogy hajtogatható kijelzőjű, titokzatos Samsung Galaxy telefon valóban létezik. Az ezzel kapcsolatos kételyeket maga a vállalat mobilos iparágát vezető DJ Koh oszlotta el egy vele készült interjú során Barcelonában.
Mert így biztonságosabb. A szakemberek nem fűrészelik le az ujjukat, és inkább a tervezésre koncentrálhatnak.