Mindent láthatunk az állatvilágról: apró rovarok is megfigyelhetők lesznek az űrből
Jövő nyáron a Nemzetközi Űrállomás megkapja azt az egységet, amellyel egészen kicsi állatok, például rovarok is megfigyelhetők lesznek az űrből.
Jövő nyáron a Nemzetközi Űrállomás megkapja azt az egységet, amellyel egészen kicsi állatok, például rovarok is megfigyelhetők lesznek az űrből.
71 milliárd forintot költöttek rá, de a tervezett három év alatt egy hiba miatt csak négy hónapig működött a japán Hitomi műhold. A sztori nagy blamázs a NASA-nak és más kutatócsoportoknak is.
Egyre több olyan sci-fibe illő technológiával találkozhatunk, melyek alapján joggal hihetjük, hogy az orvoslás nagy változások előtt áll. Mindennap olyan hírekre ébredhetünk, amelyektől úgy érezhetjük magunkat, mintha egy tudományos-fantasztikus filmben élnék. Mutatunk 10 izgalmas technológiát az egészségügy nagyon is közeli jövőjéből. Meskó Bertalan orvosi jövőkutató írása.
Lehet, hogy érdemes volna levenni az okosórát vagy a fitneszkarkötőt a kezünkről, amikor PIN-kódot ütünk be? Mindenesetre erre lehet következtetni amerikai kutatók tanulmányából.
A HD 131399Ab nevű bolygó egy gázóriás, négyszer nagyobb a Jupiternél, és a Földtől 340 fényévre lévő Centaurus csillagképben kering. Mégpedig egy háromcsillagos rendszerben. 550 földév alatt kerüli meg a legnagyobb csillagját.
A nyomtatott betűtípusok felismerésében és későbbi számítógépes használatában segíthet az alábbi eszköz.
Sikerült a lélektani határnak tekinthető 50 dollár alá nyomni egy 3D-printer árát.
Az iOS 10 béta változatát alaposan górcső alá vették a videó készítői, 9 percben látható minden fontos új funkció.
Az egyik legnagyobb, de inkább a legnagyobb torrentoldalként működő KickassTorrents több mint egymillió fájlt törölt, hogy eleget tegyen a jogtulajdonosok szerzői jogi kérésének.
A Snapchat most már nem tüntetni el feltétlenül az egyszer megnézett fotókat és videókat, a legszebb emlékek meg is őrizhetők vele, méghozzá nagyon egyszerű módon.
Egy új, egyelőre kísérleti vérvizsgálattal néhány éven belül az orvos megállapíthatja, hogy a páciens fertőzése vírusos vagy bakteriális eredetű-e, vagyis van-e értelme antibiotikummal kezelni – írta egy friss amerikai tanulmány.
Nagyobb biztonságban érezhetik magukat a kerékpárosok, ha nem egy hús-vér vezető ül a mögöttük lévő autó volánja mögött, hanem mesterséges intelligencia irányítja a járművet.
Ki gondolta volna, hogy a giroszkópos stabilizátor működése az űrben a leglátványosabb? Egy űrhajós CD-lejátszóval bizonyította.
Minden eddigit felülmúló írási és olvasási sebességeket ígérnek a Samsung új memóriakártyái.
Szökőmásodperc a szökőévben: a Föld valós forgási ideje és az atomórák által mért idő közti eltérés kiegyenlítése érdekében egy másodperccel hosszabb lesz a 2016-os év.
Lehet kódolási ismeretek nélkül élni, csak egyre kevésbé érdemes. Gazdaságilag legalábbis mindenképpen ez a helyzet: legyen szó bármelyik iparágról, aki nem képes meglátni és érdemben felmérni az informatikai fejlesztésekben rejlő lehetőségeket, az az évek előrehaladtával egyre nagyobb hátrányba kerül. Az óvodástól egészen a topmenedzserig.
Egy kínai reklámügynökség, pontosabban a mögéjük bújt kiberbűnözői csoport elképesztő összegeket kaszál androidos eszközök megfertőzésével.
Tegnap jelent meg néhány régióban a rég várt Pokémon GO, az első mobil Pokémon-játék, azonban az app használata nem veszélytelen.
A Brexit hatására gyengült a font, ennek hatására pedig az egyik telefongyártó máris feljebb húzta a briteknek szánt árcédulát.
Egy jelentős felfedezésre jutó genetikus előtt tiszteleg ma keresője főoldalán a Google.