Sikerült a lélektani határnak tekinthető 50 dollár alá nyomni egy 3D-printer árát.
hvg.hu
Az elmúlt években egyre nagyobb figyelmet kapott a 3D-nyomtatás, nem véletlenül. Amellett, hogy hatalmas üzlet, készült már ilyen technológiával hegedű és kéznagyságú robothangya is, és bár már az átlagfogyasztók is vásárolhatnánk 3D-nyomtatót, az ára miatt egyelőre ezt kevesen engedhetik meg maguknak.
A Kickstarteren nemrég sikeresen megfuttatott 101Hero névre keresztelt eszköz a világ első olyan 3D-printere, ami 49 dollárba, vagyis alig 13 ezer forintba kerül. Nem is csoda tehát, hogy a fejlesztőknek a közösségi tőkegyűjtő kampányban több mint 400 ezer dollárnyi (kb. 110 millió forint) előrendelést sikerült összegyűjteniük.
A szerkezet nagyjából 1,8 kg-ot nyom, amivel nagyjából 10 cm magas és 15 cm széles tárgyakat lehet készíteni. A nyomtató három oldalról három kar segítségével adagolja az elkészítéséhez szükséges anyagot. Az eszközt a fejlesztők szerint tényleg pofonegyszerű használni: a gyártó cég saját maga készít majd különböző alakzatokat, amit a weboldalukról lehet letölteni. Ezt egy memóriakártyára kell felmásolni, majd az eszköz olvasójába helyezve lehet megkezdeni a nyomatást.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.