Oroszország pályára helyezte a GLONASS új műholdjait
Oroszország csütörtökön pályára helyezte GLONASS navigációs rendszere újabb három műholdját - jelentette a BBC Russian.
Oroszország csütörtökön pályára helyezte GLONASS navigációs rendszere újabb három műholdját - jelentette a BBC Russian.
A Hiszed, mi blog szerint a hiszékenyebbek évszázadokon át múmiaport szedtek gyomorfájás, köhögés, paralízis, székrekedés és temérdek más betegség ellen.
A Cluster-küldetés sikerén felbuzdulva további kutatásokat tervez a világűr időjárásának felmérésére az Európai Űrügynökség (ESA).
Galaxy néven mutatta be a Samsung iPad-rivális táblagépét, amely Android operációs rendszerrel és Flash-lejátszóval várhatóan októbertől lesz kapható.
Makszim Szurajev űrhajós nem kapja meg az Oroszország hőse kitüntetést: noha az űrhajósokat felkészítő központ kétszer is felterjesztette, a védelmi minisztérium mindkét esetben elutasította a javaslatot azzal az indoklással, hogy nem eléggé megalapozott.
Szakemberek két fiatal fehér gólyára rögzítettek műholdas nyomkövető műszert, amelynek segítségével az interneten követhető a madarak első vándorútja afrikai telelőhelyükre.
Robbanóanyaggal szabadítottak meg szenvedéseitől egy menthetetlenül beteg hosszúszárnyú bálnát Ausztráliában csütörtökön.
Az Egyesült Államok keleti partvidékét fenyegeti az Earl hurrikán, amely immár négyes fokozatúra erősödött, és 220 kilométeres csúcssebességgel tombol. Az alábbi felvételeket az amerikai National Environmental Satellite, Data and Information Service (NOAA NESDIS) és a NASA készítette. Kattintson a képekre a felvételek nagyfelbontású verzióiért!
Több mint negyven évvel azután, hogy egy négy atomrobbanófejjel felszerelt amerikai bombázó lezuhant Grönlandon, a sziget egyes részei még mindig rendkívül mérgező plutónium-sugárzásnak vannak kitéve.
Ezerszer, sőt milliószor rájuk kattintottunk vagy látjuk őket, de fogalmunk sincs róla, honnan származnak. A számítógépes és elektronikai szimbólumok eredetéről kevés szó esik.
Nemcsak számítógépe három munkahónapjába, hanem magas villanyszámlába is került az új pi-rekord kiszámolása a japán Kondo Sigerunak.
Jó pár évvel ezelőtt a mindig kéretlen, néha kártékony reklámok, semmit érő alkalmazások, popup és popunder ablakok tudták a böngésző előtt ülők életét megkeseríteni. Azután ebből is kialakult a hamis vírusirtók vérvonala, de korunk slágercélpontja kétségtelenül a Facebook közönsége.
Már másodjára módosította felfelé a világ chipfelhasználására vonatkozó előrejelzését a Gartner: a vezető információtechnológiai piackutató cég előrejelzése szerint az idén 32 százalékkal 300 milliárd dollárra bővül a piac tavalyhoz képest, míg júniusi prognózisában még 27 százalékos növekedést várt.
A Fővárosi Állat- és Növénykertben, a Tropicariumban, a Debreceni és a Nyíregyházi Állatkertben, a Kecskeméti Vadaskertben és a Szegedi Vadasparkban a rákosi vipera LIFE+ program dolgozóival és önkénteseivel találkozhatnak az érdeklődők szombaton a 2. Rákosivipera-napon.
A nagy válságokról szóló összeállításunk második részében az 1929-33-as nagy gazdasági világválság idejét és a jelenlegi krízis kezdeteit idézzük fel.
Ezt a hiányosságot igyekszünk most pótolni egy kicsit – lássuk, honnan származnak, hogyan alakultak ki a mindannyiunk...
G2: a világ első telefonja, amely akár 11 mbps sebességre is képes lesz.
A nagy különbség a „mindenre kattint, ami mozog" mentalitásnál az, hogy míg egy böngészőben csak a gépünknek vagy...
Saját kezűleg barkácsolt űrrakétáját készül tesztelni két leleményes dán csütörtökön Bornholm szigetén.
A Google komoly erőkkel fűzte az elmúlt időszakban a nagyobb filmstúdiók döntéshozóit, hogy mindenképpen érdemes egy...