Megcsinálták az új akkumulátort: nem kell hozzá más, csak víz, beton és korom
Betonból készítettek akkumulátort a Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatói, találmányukkal ki lehetne váltani a ház energiaellátásának egy részét.
Betonból készítettek akkumulátort a Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatói, találmányukkal ki lehetne váltani a ház energiaellátásának egy részét.
Bronzból készült az a két bross, amit nemrég talált meg egy norvég család a ház udvarán. Kiderült, 1200 éves a lelet, a vikingek korából származik.
Az amerikai Moungi Bawendi középiskolában olyan jó volt a természettudományos tárgyakból, hogy sosem kellett tanulnia a vizsgáira. Aztán jött a Harvard Egyetem, és minden megváltozott.
Újabb kellemetlen hiba borzolja az Apple-felhasználók idegeit, ezúttal úgy tűnik, a wifi-kapcsolattal lehetnek problémák az iOS 17 használata mellett – és ez is elsősorban a legújabb iPhone-modelleket érinti, bár nem kizárólagosan.
Egyre több a bizonyíték arra, hogy már javában dolgozhat a Spotify egy, a jelenleginél jóval drágább, és többet kínáló előfizetési szinten.
Kis túlzással bárki elkészítheti otthon azt a billentyű formájú sapkát, amelyet a japán Google-alkalmazottak dobtak össze.
A Phantom Skin nevet viseli az az új köpeny, amely állítólag már az ukrán fronton is bizonyította hatékonyságát. Az anyag a viselője hőjeleit rejti el a kamerák elől.
Az Egyesült Államok tíz év alatt, 13 milliárd dollárból, azaz 4800 milliárd forintból építette meg a USS Gerald R. Ford repülőgép-hordozót, ami most az izraeli-palesztin háborúban is döntő szerepet játszhat.
Nukleáris robbanófejet is hordozni tud az egyik új orosz fegyver, amit Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint sikerrel teszteltek a közelmúltban.
Ahhoz, hogy hőmérő legyen egy telefonból, különféle hardverkiegészítőkre van szükség, legalábbis így volt ez eddig. Amerikai kutatók viszont egyetlen alkalmazással oldották meg azt, hogy az okostelefon kijelzője hőmérő/lázmérő váljon.
Amerikai kutatók szerint az úgynevezett örök vegyi anyagok kategóriájába sorolt anyagok annyira megzavarhatják a nők hormonműködését, hogy ez rákos megbetegedéshez is vezethet.
Mevizsgálták a tudósok a Bennu aszteroidából a Földre hozott mintákat, az elemzések eredményét pedig szerdán teszi közzé a NASA.
Időről időre felmerül, hogy az utóbbi időben népszerű üzleti modellhez igazodva a Microsoft is előfizetéses rendszerben kínálja majd a Windows operációs rendszert. Erről árulkodik több új kódsor.
Jó hírt közöltek finn kutatók: a D-vitamin segíthet elkerülni a veszélyes pitvarfibrillációt. Azért egy nem feltétlenül pozitív megjegyzést is tettek, amelyből kiderült, mindez csak nagy dózisoknál igaz.
Hamarosan megnehezíti a telefontolvajok dolgát a Google a Find My Device alkalmazás ügyes kiterjesztésével. Nem baj, ha a telefont kikapcsolják, akkor is könnyű lesz megtalálni.
Nem csak látványos, de igen érdekes is a Perseverance marsjáró felvétele egy marsi porördögről, melyet egy olyan sivatagban rögzített, mely nagyjából ezerszer szárazabb, mint egy földi.
Ha valaki azzal vádolná a Zoomot, hogy szeret konkurenseitől koppintani, akkor nem is téved túl nagyot: hónapokkal a Microsoft és a Google után, a Zoom is kiadott egy olyan, mesterséges intelligencia által támogatott funkciót, amely segíti a közös jegyzetelést. Igaz, a zoomos megoldás ennél azért jóval többet kínál.
Akár 1,2 gigabites sebességre is képes lehet a NASA új rendszere, mely sokkal fürgébbé és hatékonyabbá teheti a kommunikációt a Föld és az annak pályája körül keringő űreszközök között.
A Sheffieldi Egyetem kutatói veszélyeztetett állatok ürülékében mutattak ki olyan vírusokat, amelyek segíthetnek legyőzni az antibiotikumra rezisztens szuperbaktériumokat.