Végre valami jó hír jött az egészségügyből
Ha már a pénz és a humán erőforrás nem veti fel az egészségügyet, legalább a rosszindulatú támadók egy kicsit kevésbé támadják a szektort. A váltságdíjak terén is javult a helyzet.
Ha már a pénz és a humán erőforrás nem veti fel az egészségügyet, legalább a rosszindulatú támadók egy kicsit kevésbé támadják a szektort. A váltságdíjak terén is javult a helyzet.
Amerikai kutatók ultrahang és mikroszkopikus buborékok segítségével rést ütöttek az agyat védő vér-agy gáton, hogy nagyobb esélyt kapjanak a túlélésre az egyik legagresszívebb agydaganattól szenvedő betegek.
Őrült ötletnek tűnik, pedig nagyon is komolyan gondolja a Longshot nevű startup, hogy egy óriási, ágyúszerű eszközzel lőnének ki tárgyakat az űrbe – ezzel csökkentve az ezzel járó költségeket.
A Google biztonsági szakértője talált egy komoly biztonsági rést az Intel processzoraiban, ami legalább 2015 óta van jelen. A cég mostan kiadta a hibát javító frissítéseket, de ezek telepítése jelentős teljesítménycsökkenést eredményezhet.
Szigorúan szűrné a kamufelhasználókat az újabban X néven működő Twitter. Ennek érdekében igazolványos azonosításra lesz szükség, illetve arra, hogy az ember engedélyezze, hogy fényképet tároljon róla Elon Musk vállalata.
„Különleges esemény” felütéssel küldte ki a Microsoft a meghívókat szeptemberi eseményére, ahol a várakozások szerint több új készüléket is bemutat majd a cég, és az is kiderülhet, milyen változások érkeznek majd a következő nagy Windows-frissítéssel.
Az okostelefon érték, és ezt a tolvajok is jól tudják. Vannak helyek, ahol kiemelkedően aktívak is, például Londonban. A város vezetői megoldást sürgetnek.
A Kaliforniai Egyetem kutatói szerint míg az ember 50–84 százalékos pontossággal írja be a weboldalon a beviteli mezőbe az eltorzítva megjelenő betűket, egy algoritmus ezt 99,8 pontossággal teszi meg. Ráadásul sokkal gyorsabban.
Fülesfókák és tengeri madarak százainak tetemére bukkantak az Oroszországhoz tartozó csendes-óceáni Szahalin szigeténél, egyelőre rejtély, mi okozhatta az állatok halálát – közölte a Bumerang környezetvédő szervezet helyi képviselete.
A YouTube mostantól szigorúbb irányelvek alapján bírálja el a betegségekkel és gyógymódokkal foglalkozó videókat, különös tekintettel a daganatos megbetegedésekkel foglalkozó tartalmakra.
Még januárban mutatkozott be az LG vezeték nélküli televíziós megoldása. Hamarosan megjelenik Európában, azonban a készülékének áránál igencsak vastagon fogott a gyártó ceruzája.
A Hewlett-Packard többfunkciós nyomtatóival például szkennelni is lehet, de bizonyos modellekkel csak addig, amíg a tinta ki nem fogy a gépből. Hogy a két dolog miért függ össze, nem tudni.
A gyakran csak boldogsághormonként emlegetett dopamin talán a legismertebb vegyület az agyműködést moduláló többtucatnyi neurotranszmitter (kémiai hírvivő) közül. Döntő szerepet játszik az agy jutalmazási rendszerében, a felszabaduló dopamin elégedettségérzést, illetve boldogságot vált ki. Azonban ez a neurotranszmitter jóval sokoldalúbb, mint eddig hitték.
Az LG az augusztus végén induló berlini IFA szakkiállításon mutatja be új termékkiegészítő-készletét, a Universal UP Kitet. A szett kiegészítői megkönnyítik a testi fogyatékkal élő felhasználók számára a háztartási gépek használatát. A vállalat szerint a felhasználók könnyen felszerelhetik a készletben található kiegészítőket a meglévő készülékeikre, így anélkül válik kényelmesebbé a használatuk, hogy egy újabb modellre kellene lecserélniük azokat.
Amerikai kutatók tanulmánya érdekes összefüggést tárt fel a múltban történt éghajlatváltozások és az emberi agy mérete között, különös tekintettel a globális felmelegedési trendekre. A klímaváltozás közepén élve ez nem túl jó hír.
Összesen 2,5 millió készüléken lehetnek ott azok a káros appok, amelyek a felhasználó tudta nélkül indítanak el hirdetéseket a háttérben, így bevételt generálva – és eközben a felhasználó mobilját merítve, és további veszélyeknek kitéve.
Egy német asztrobiológus szerint amikor a NASA Viking-programjában vizet adtunk a marsi talajhoz, megöltük a benne élő mikroorganizmusokat.
Új típusú gyilkos sejteket fedeztek fel a Cardiffi Egyetem kutatói, ami reményt adhat ígéretes terápiák kidolgozására a rák elleni küzdelemben.
Szokatlan, ám működik: az IBM szakemberei az emberi agy mintájára készítettek egy el chipet, amellyel csökkenthető lehet a mesterséges intelligencia karbonlábnyoma is.
Elkészült a legnagyobb mobilvizsgáló labor, a DXOMARK elemzése a Samsung legújabb összehajtható telefonjáról. A Galaxy Z Flip5 olyan konkurenseket gyűrt le, hogy erre talán még Dél-Koreában sem számítottak.