Sikeresen gyógyították a diabéteszt
Amerikai tudósoknak sikerült kigyógyítani I. típusú diabéteszben, vagyis cukorbetegségben szenvedő egereket.
Amerikai tudósoknak sikerült kigyógyítani I. típusú diabéteszben, vagyis cukorbetegségben szenvedő egereket.
Az Ipsos Insight tanulmánya szerint a hordozható telefonok rövidesen felvehetik a versenyt a személyi számítógépekkel az internetes hozzáférés tekintetében.
A Columbia katasztrófája kapcsán felerősödtek azok a hangok, amelyek az öregedő űrsikló-flotta utódját keresik. Többféle változat szóba jött, a legbizarrabb azonban kétségtelenül egy a földfelszíntől a Föld légkörének széléig tartó felvonópálya kiépítését tűzte ki célul. Bármilyen elrugaszkodottnak tűnik is az ötlet, megvalósulására jóval nagyobb az esély, mint első hallásra tűnne.
Egy brit biológus szerint nem biztos, hogy tényleg a rossz prionok megevése okozza a kergemarhakórt (BSE-t) illetve ennek emberre is átterjedő változatát, a Creutzfeld-Jacob kórt.
Új kutatási technológiával keresik a tudósok az emberiséget sújtó legáltalánosabb betegségek genetikai gyökerét.
Pénteken állítja pályára a NASA a Calipso és a CloudSat nevű műholdakat, amelyek a légköri folyamatokat vizsgálják majd.
Valószinüleg elveszíti kéz-és lábujjait az a húszéves fiatalember, aki egyik résztvevője volt a TGN 1412 munkanevű, sclerosis multiplex, reumatikus gyulladások, illetve leukémia mellékhatásainak kezelésére szánt, még fejlesztés alatt álló készítménnyel folytatott, katasztrofális végű gyógyszerkísérletnek – derült ki abból a nyilatkozatból, amelyet a szerencsétlen fiú a The News of the World című brit bulvárlapnak adott.
Kuroszava páratlan szépségű szibériai filmjében, a Derszu Uzalában a főhős következetesen „embernek” nevezi a fákat, növényeket. Ez nem csupán egyfajta spirituális megközelítés: a növények intelligenciáját kutatja a Firenzében az új növényi neurobiológia jegyében létrejött nemzetközi laboratórium.