Egy plusz ér nő az emberek karjába, és a jelek szerint ott is marad
A jelek szerint egyre gyakrabban fordul az elő, hogy az anyaméhben kifejlődő plusz ér – ami a kar fejlődését segíti – nem fejlődik vissza, hanem felnőttkorunkra is megmarad.
A jelek szerint egyre gyakrabban fordul az elő, hogy az anyaméhben kifejlődő plusz ér – ami a kar fejlődését segíti – nem fejlődik vissza, hanem felnőttkorunkra is megmarad.
Egy térbeli fénymodulátort fejlesztettek ki a tudósok, ami precíz fényszabályozással hoz létre hologramot. Ez a megoldás önvezető autókban és az orvoslásban is jó szolgálatot tehet a jövőben.
Az IT-szektorban az elmúlt néhány évben dinamikus és ugrásszerű fejlődésnek lehetünk tanúi, különösen igaz ez a különböző felhőmegoldásokra és a biztonsági rendszerekre. Habár a külföldi és a hazai piac mozgása és ritmusa eltérő, mégis hasonló mintázatokat figyelhetünk meg. Hová vezet a technológiai generációváltás? Mitől lesz sikeres egy digitális transzformáció? Hogyan kell felépíteni egy jól működő és biztonságos felhőrendszert? Adásunkban többek között ezekre e kérdésekre keressük a választ az Invitech két szakértőjével: Fodor Balázzsal, a cloud egység vezetőjével, valamint Vaspöri Ferenc kiberbiztonsági vezetővel.
Az Oxfordi Egyetem kutatói számoltak és kísérleteztek, hogy aztán kiderüljön, hogyan akadályozható meg, hogy a ketchup a ruhánkon landoljon.
Az egyelőre csak az Apple eszközein elérhető applikációval szinte bármilyen tárgyat körbefotózhatunk, az eredmény pedig akár a virtuális vagy kiterjesztett valósággal foglalkozó projektekben is felhasználható.
Az ausztrál RMIT Egyetem kutatói a mágnesesség segítségével gyűjtik össze a vízben lévő mikroműanyagot. Ez a megoldás gyorsabb, költséghatékonyabb és környezetkímélőbb is, mint az eddigi módszerek.
Felmérték, hogyan változott 20 év alatt világszerte a depresszió elleni gyógyszerek fogyasztása. A magyarországi eredmények nem túl jók.
A kísérlet során azt figyelik meg, hogy miként befolyásolja a lúdfű sejtszerkezetét és sejtműködését az űrbéli mikrogravitációs környezet.
A tíz legnépszerűbb videót összesen 650 millióan látták idén, és felkerült rá Will Smith emlékezetes pofozkodása az Oscar-díjátadóról, valamint az NFL Halftime Show-ja is. A listát a 23 évesen meghalt Technoblade búcsúvideója vezeti.
A brit BAE Systems ezúttal a légvédelemre koncentrált a fejlesztésével.
Olyan természetességgel nyomkodjuk mobilunkat, hogy bele sem gondolunk: a ma használt funkcióinak jelentős része egy évtizede még csupán álom volt.
Triplán is környezetbarát módszert sikerült találniuk tudósoknak, hogy lehet tartós elektródákat gyártani akkumulátorokba. Ami a legjobb: ilyen módon tovább is tartanak a telepek.
Az amerikai Tuft Egyetem kutatói szerint aki e-cigarettát szív, annak jóval nagyobb eséllyel lesznek szuvasak a fogai, mint azoknak, akik kerülik ezt a terméket.
Nem szűnik meg a T-Systems Magyarország Zrt., és nem is olvad be az anyavállalatba, de más néven folytatja és struktúrája is gyökeresen átalakul a következő hónapokban.
Sürgősségi légialkalmassági direktívát tett közzé a kanadai közlekedési hatóság, miután a robotpilóta felszállás közbeni véletlen bekapcsolásakor több alkalommal is átesésközeli helyzetbe kerültek Airbus A220-as utasszállító repülőgépek – írja az AIRportal.
Több mint 3000 éves skarabeusz pecsétnyomót találtak egy régészeti oktató-kiránduláson Izrael központi részét, Tel-Aviv szomszédságában – jelentette a Maárív című újság.
Amikor az ukrán tankok felszabadítanak egy megszállt területet, az ukrán vasúttársaság, az Ukrzaliznicija vonatai sincsenek sokkal lemaradva. Az ukrán vasutasok milliókat menekítettek ki az országból, rajtük keresztül mennek át az Ukrajnának szánt nyugati fegyverszállítmányok és humanitárius segély, az állomások segélyközpontként működnek, sokan itt jutnak orvosi ellátáshoz, áramhoz, wifihez. Az Ukrzaliznicijával utazott már Olaf Scholz német kancellár és Emmanuel Macron francia elnök és Angelina Jolie is. Az ukrán vasút elmaradottsága ellenére, vagy éppen amiatt, remekül működött eddig a háborúban, az embertelen körülmények ellenére még csak késni sem nagyon szokott.
A Chrome legújabb verziójában már beállítható, hogy a külső linkek automatikusan a titkos böngészést biztosító inkognitómódban nyíljanak meg.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
Nem minden esetben van szükség dolgozói hozzájárulásra, de tájékoztatásra igen, ha munkahelyi megfigyelő szoftvert alkalmaz egy cég. A mozgástér meglepően nagy, bár van, ami szent és sérthetetlen.