Így nézett ki a szerdai orosz nukleáris hadgyakorlat – videó
A felvételeken egy Jarsz típusú rakéta indítását és egy atom-tengeralattjáróról való kilövést is megtekinthetünk.
A felvételeken egy Jarsz típusú rakéta indítását és egy atom-tengeralattjáróról való kilövést is megtekinthetünk.
Az Európai Űrügynökség űrszondája, a Proba-2 több fotót is készített a legutóbbi részleges napfogyatkozásról, ezeket pedig egy videóba gyúrta össze.
Az amerikai kutatók szerint a terhesség korai szakaszától egészen a középső szakaszáig érdemes kerülni a légszennyezettséget, mert annak olyan hatása lehet, mintha dohányozna a kismama.
Azok, akik éjszaka is dolgoznak és esznek, könnyebben lehetnek depressziósak. Ha azonban legalább az utóbbin változtatnak egy kicsit, az pozitívan hathat a mentális egészségükre.
Az Shift Robotics egy, a görkorcsolyához hasonló kiegészítőt tervezett a cipőkhöz, amiben úgy sétálhatunk, hogy közben az elektromotorok segítik a haladásunkat.
A Gloster szakértői szerint a rugalmas informatikai szolgáltatások komoly költségcsökkentést tesznek lehetővé a magyar vállalkozások számára.
A Toxoplasma gondii a világ egyik leggyakoribb parazitája, ennek ellenére ma is képes meglepni a kutatókat. Most például azzal, hogy úgy tűnik: a parazita a fertőzött személyiségében is okozhat bizonyos változásokat.
A Google egyelőre csak a Chrome fejlesztői változatában, a Canaryban jelenítette meg azt a két kapcsolót, amik segítenek spórolni a számítógép memóriájával és a laptop akkumulátorával is.
Az iparág valaha volt leggyorsabb DRAM chipjét jelentette be a Samsung. Az új áramkör 8,5 gigabit/s-os sebességgel hasít, és biztosak lehetünk benne, hogy ezt a tempót a Snapdragon platformon (azaz a Samsung új okostelefonjaiban is) tartani tudja.
Az adatok alapján egyre nehezebb megkülönböztetni az enyhe és középsúlyos koronavírus-fertőzést az egyszerű megfázástól.
Hogy meddig bírja a telefon egy feltöltéssel, az nemcsak az akkumulátor erősségétől függ, hanem attól is, hogy milyen alkalmazásokat futtatunk. Egy felhőalapú tárolással foglalkozó vállalat összeszedte a leginkább energiaigényes appokat.
A kutatók az MRI-vizsgálatok eredményét megmutatták egy algoritmusnak, ami megmondta, egy adott ponton milyen érzések fogalmazódnak meg az emberben.
A világtörténelem során számos olyan esemény történt, amik miatt az emberek úgy érezhették, a legrosszabb időszakon mennek keresztül. Ezt erősíti meg a történelemtudomány is: a hivatalos álláspont szerint is a létező leggyötrelmesebb év volt.
A hivatal szaklapjában szerdán közzétett új kutatás 57, majomhimlő szövődményeivel kórházba került beteg klinikai esetadatait vizsgálta, és megállapította, hogy 82 százalékuk HIV-fertőzött volt.
A kutatók szimulálták a marsi körülményeket, és úgy találták, hogy a Deinococcus radiodurans nevű baktérium 280 millió évvel élhetett tovább a bolygón 10 méterrel a felszín alatt, mint a felszínen.
A kiberbiztonsági kutatók olyan, a Chrome és az Edge böngészőhöz használható bővítményekre bukkantak, amelyekkel akár a felhasználó adatait is el lehetne lopni.
Nagy metánkibocsátó forrásokat azonosított a Földön a NASA egy új, a Nemzetközi Űrállomáson július óta működő műszere, amelyet pedig nem is erre a célra fejlesztettek – közölte az amerikai űrkutatási hivatal.
A LanzaJet elképzelése szerint a cég finomítójában készülő üzemanyaggal 70 százlékkal csökkenthető a repülőgépek szén-dioxid-kibocsátása.
A sydney-i egyetem tudósai olyan új technológiát fejlesztettek ki, amely segítségével képesek az élő vérerek szerkezetét utánzó anyagot gyártani. Mindez nagy változást hozhat nemcsak bizonyos műtéteknél, de az emberek életét is segíthet megmenteni.
A világ országainak jelentős része ma is több milliárd dollárral támogatja a fosszilis energiák használatát, olyan összegekkel, amelyek sokszor az egészségügyre fordított kiadásokkal vannak egy szinten, sőt esetenként meg is haladják azt.