Ma 65 éve, hogy útnak indították a világ első műholdját, a Szputnyik–1-et
1957. október 4-én nagyot változott a világ: megkezdődött az űrkorszak.
1957. október 4-én nagyot változott a világ: megkezdődött az űrkorszak.
Putnai Csaba 14 hónap alatt rakta össze különleges játékát, amiben – ahogy ő fogalmazott – nem a korunk szoftvereire jellemző, „kézen foglak és végigviszlek” típusú elv érvényesül.
A DigiMobil több bázisállomását is leállítja november 1-jétől. Helyben ez 15 előfizetőt érint.
A fenntarthatóság a hajózásban is fontos. Ezért is kezdett el dolgozni egy alacsony kibocsátással rendelkező modellen a 3deluxe nevű cég.
Az egyiket az LMBT-mozgalom népszerűsítése, a másikat az orosz fegyveres erők hiteltelenítése miatt marasztalták el.
Holland kutatók egy csoportja kétféle eljárást alkalmazva olyan napelemet alkotott, ami minden korábbinál hatékonyabbnak tűnik.
Gyönyörű OLED kijelzővel, szupergyors processzorral és a korábbi 108 megapixelesnél is sokkal nagyobb felbontású kamerával érkezett meg a Xiaomi új okostelefonja, a 20 perc alatt teljesen feltölthető 12T Pro. Kipróbáltuk.
A német kutatók vizsgálata szerint ha valaki hosszú Covidtól szenved, akkor jó eséllyel a vele egy háztartásban élők közül valaki szintén hasonló tüneteket fog produkálni.
Az Európai Parlament döntéshozói megszavazták, hogy 2024-től egységesen csak USB-C típusú töltővel lehessen a mobilokat feltölteni. Az új jogszabály 2026-tól a laptopokra is érvényes lesz.
Az amerikai Cemvita úgy módosította a természetben is előforduló mikrobákat, hogy azok hat és félszer több hidrogént termeljenek, mint a természetben élő társaik. Ezzel nemcsak tiszta hidrogént hoznak létre, de a föld alatt maradt olajkészletet is hasznosítani tudják.
Az ausztrál kormány azt tervezi, hogy egy törvénymódosítással 110 ritka állat- és növényfaj kihalását akadályozza meg.
A Svéd Királyi Tudományos Akadémia legrangosabb elismerésén, a 2022-es fizikai Nobel-díjon idén is hárman osztoznak: Alain Aspect, John F. Clauser és Anton Zeilinger. Kutatásaik nagyban hozzájárultak (és járulnak most is) a kvantumtechnológia fejlődéséhez – érvelt a szakmai bizottság.
Györök Bori a MOME-n végzett, később pedig Londonban és Párizsban tanult: az örök klasszikus, mégis modern darabjai nem egy szezonra szólnak, hanem akár generációkon át öröklődhetnek. Egy friss projekt keretein belül most azonban sem a test adottságai, sem a gravitáció nem szabott határt a képzelőerejének. A fiatal divattervezővel a mindennapok stílusa, a fenntartható divat jövője, az innováció témája, illetve legújabb NFT kollaborációja is szóba került.
Mark Zuckerberg még augusztusban jelentette be, hogy az egyszeri megnézés után törlődő képekről és videókról a jövőben nem lehet majd képernyőképet sem készíteni a szolgáltatásban. A funkciót most kezdte el tesztelni a vállalat.
A tudósok még vizsgálják, pontosan milyen hatása volt az űrszondának arra az aszteroidára, aminek szeptember végén ütközött neki, de az már biztos, hogy egy jókora adag törmelék szabadult ki belőle.
Már az Apple belső berkeiben is tudnak egy olyan hibáról, ami legújabb okosóráikat, az Apple Watch Series 8-at és az Apple Watch Ultrát érinti. Ez azért is jó hír, mert akkor már a javításon is törik a fejüket.
Az a vírus, ami az idei télen okozhatja az esetszámok emelkedését, új tünetet is okoz a fertőzésnél.
A világ négy vezető telefonmárkájának (Apple, Samsung, Xiaomi és Huawei) mintegy 300 különböző modellje érhető el a Rejoy webshopjában, a felújított telefonok újonnan indult piacterén. A vállalat szerint a készülékek nem egyszerűen használt telefonok, a szigorú tesztelési és alapos tisztítási folyamatot követően, újszerű állapotban értékesítik őket. Az így már három országban működő startup 8 millió eurós befektetést kapott az eMAG Ventures-től.
A NATO szerint már nincs az északi-sarki bázison a Belgorod orosz tengeralattjáró, ami az atomtöltetével 480 méteres radioaktív szökőárt képes a tengerparti településekre szabadítani.
Az OpenAI népszerű képgenerátora, a DALL-E egy komoly technológiai mérföldkő, amit immár bárki kipróbálhat.