Tudósítónk Izjumban szembesült azzal, mit jelent a Starlink a háborúban
A háború egészen meglepő helyeken tudja összehozni az embereket. Földes András Kelet-Ukrajnában tapasztalta ezt meg.
A háború egészen meglepő helyeken tudja összehozni az embereket. Földes András Kelet-Ukrajnában tapasztalta ezt meg.
2023 januárjától csak digitális változatban lehet elérni a PC Worldöt, a lap egy fizetős falat is bevezet.
A kutatók új elméletet állítottak fel a Hold keletkezéséről, az égitest belső szerkezete is másmilyen lehet, mint eddig gondoltuk.
Bár a Netflixet elsősorban a filmek és sorozatok kimeríthetetlennek tűnő tárházaként ismerjük, az utóbbi időben egyre komolyabban gondolják, hogy a játékos kedvű felhasználókat is megnyerhetik maguknak. Olyannyira, hogy még saját játékstúdiót is hajlandók építeni az ügy érdekében.
A Svéd Királyi Tudományos Akadémia döntése értelmében az idei kémiai Nobel-díjat Carolyn R. Bertozzi, Morten Meldal és K. Barry Sharpless kapta meg.
A megváltozott munkaviszonyok alaposan átrendezik az informatikai biztonság látképét.
Az Apple szívesen hangoztatja egyik legújabb csúcstelefonjának fotózási képességeit. Mondani persze bármit lehet, a független tesztlabor, a DxOMark viszont objektív méréseknek is alávetette az iPhone 14 Pro kameráját.
Két közel-keleti kormány, valamint egy afrikai tőzsde voltak a célpontjaik között.
Az év kereskedelmi szempontból legaktívabb időszakára a prémium és a középkategóriában is új mobilokat hoz az európai piacra a Huawei. A pénztárcabarátabb mobil már kapható, de a csúcskészülék is heteken belül a magyar piacon lesz.
A jelek szerint három, vagy akár annál is több variáns fertőzheti az embereket az idei járványszezonban, azt viszont még nem tudni, hogy a kórházi ellátásra szorulók számát ezek növelni fogják-e.
Felmérést készített a Microsoft, hogy kiderüljön, hogyan vélekednek a főnökök és beosztottjaik az otthoni munkavégzésről. Nincs egyetértés közöttük, az előbbiek ugyanis meglehetősen gyanakvóak, úgy gondolják, lazsálnak otthon a munkavállalók.
Ezúttal egy vezetékes telefonszámról próbálkozott egy csaló, hogy megszerezze áldozata bankkártya-adatait, ám a trükk nem úgy sült el, ahogy ő szerette volna.
Eddig úgy tűnt, meg kell barátkozni azzal, hogy a napelemek unalmasan szürkéskékek, esetleg fekete színűek. Azonban színesek is lehetnek, és még nagyobb teljesítményvesztéssel sem kell számolni. Kínai kutatók a természettől lesték el a megoldást.
A magyarok egyre több kávét fogyasztanak, és úgy tűnik, a kávézáshoz egyre komolyabb gépeket vesznek igénybe otthon.
A történelem egyik legjelentősebb társadalma több mint 3000 éven át létezett, habár belső és külső krízisek rendre megpróbálták kikezdeni. Az ókori Egyiptom előkelőségeiről már sokat tudunk, de vajon hogyan éltek a hétköznapi emberek – a köztisztviselő, az orvos vagy a gazda? Ennek járt utána a Viasat History legújabb dokumentumsorozata, az Ókori Egyiptom: Egy birodalom krónikái. A csatornánál ígérik, nemzetközi szaktekintélyek, légi felvételek, 3D-s grafikák és újrajátszások segítségével láthatjuk az ókori Egyiptom hétköznapjait.
Harminc éve, 1992. október 4-én halt meg Bay Zoltán magyar-amerikai fizikus, a múlt század egyik legkiválóbb tudósa, az első Hold-radar kidolgozója, aki először mérte meg pontosan a Föld–Hold távolságot.
Alain Aspect francia, John F. Clauser amerikai és Anton Zeilinger osztrák fizikus is meglepetéssel, de nagy örömmel fogadta a hírt, hogy úttörő kvantumfizikai kutatásaikért nekik ítélték az idei fizikai Nobel-díjat.
Egy újonnan indult Twitter-fiók arról igyekszik tájékoztatást adni, hogy mennyit késtek a MÁV szerelvényei. A fejlesztés két programozó munkája.
Sajtóértesülések szerint a NATO arra figyelmeztette a tagállamait, hogy az orosz elnök Ukrajna határainál hajthat végre nukleáris tesztrobbantást.
A Microsoft milliárdos társalapítója, Bill Gates szerint még most sincs olyan forgatókönyv a kezünkben, ami hatékony megoldást nyújthatna a klímaválsággal szemben. Ez pedig hangsúlyos probléma.